Polski Serwis Kręglarski

Kręgle klasyczne – sport na całe życie

Artykuł

41. Wielkopolska Zaprasza

📁 Turnieje 🕔25.wrzesień 2023

W imieniu organizatorów dziękujemy za udział w młodzieżowym turnieju 41. Wielkopolska Zaprasza. Zawody odbyły się w dniach 21-24 września 2023 r. w Poznaniu w kręgielni Czarnej Kuli a wszystkie informacje poturniejowe znajdziecie na stronie organizatora i tutaj 👇

Zawody posiadają długą tradycję – stratowały w nich nieomal wszystkie zawodniczki i zawodnicy, którzy dominowali i także obecnie wyróżniają się sportowo w polskich kręglach.
Posiadamy zaufanie Marszałka i Województwa Wielkopolskiego, którzy tradycyjnie już dofinansowali zawody i za co jesteśmy wdzięczni. Zawody przebiegły sprawnie, ciekawe było to, że w bieżącej edycji startowali po raz pierwszy żakinie i żacy – jednak w mocno okrojonym składzie ponieważ nie wszystkie kluby miały w tej kategorii swoich reprezentantów.
Sportowo na wyróżnienie zasługują wszyscy startujący, najlepsi to – Pola Łabędzka z Sierakowa i Adam Gruźlewski z Tarnowa Podgórnego – w kategorii żakiń i  żaków, wartościowe wyniki osiągnęły także: Maja i Kaja Zastróżne z Wronek oraz Dawid Frąk z Sierakowa – w kategorii dziewczynek i chłopców. Aleksandra Kępik z Poznania i Zofia Kraczewska z Leszna.- w kategorii młodziczek oraz Tomasz Kurpisz z Leszna i Marcin Nowacki z Poznania – w młodzikach. W kategorii juniorek i juniorów mł. na wyróżnienie zasługują – Magda Fiedler z Sierakowa i Michał Bonk z Tarnowa Podgórnego.

Zespołowo zwyciężył Wrzos Sieraków (113 pkt.) przed Polonią 1912 Leszno (46 pkt.) i  Czarną Kulą Poznań (44 pkt.)

W imieniu organizatorów

Henryk Kulinowski
Share this article with friends

Similar Articles

39. Puchar Dni Borów Tucholskich – zaproszenie

39. Puchar Dni Borów Tucholskich – zaproszenie

W dniach 6-7 lipca 2024 r. rozegrano 39. Puchar Dni Borów Tucholskich. Zwycięzcami turnieju w Tucholi zostali Magdalena Wysocka (MLKS Tucholanka

Read More