Polski Serwis Kręglarski

Kręgle klasyczne – sport na całe życie

Artykuł

41. Międzynarodowy Puchar Poznania

📁 Turnieje 🕔27.sierpień 2018

W dniach 30.08-02.09 na kręgielni w Poznaniu odbył się coroczny Międzynarodowy Puchar Poznania. Była to już 41. edycja tej imprezy. W ciągu 4 dni na torach rywalizowało 82 sportowców – 27 kobiet i 55 mężczyzn.

Najważniejszą konkurencją zawodów była klasyfikacja mikstów, w której najlepsi okazali się zawodnicy KS Alfa-Vector z Tarnowa Podgórnego – Marta i Dawid Strzelczakowie, zbijając łącznie 1150 kręgli. Drugie miejsce z wynikiem 1131 punktów wywalczyli Nicoletta Dudziak (KS Polonia 1912 Leszno) i Jakub Cwojdziński (OSiR-Vector Tarnowo Podgórne), którzy wystąpili jako reprezentanci Kadry Narodowej U-18. Ich start był częścią programu treningowego w ramach Konsultacja Kadry, które odbywały się w tym samym czasie w Tarnowie Podgórnym. Trzecie miejsce przypadło innemu duetowi Alfy-Vector – Izabeli i Leszkowi Torkom (1115 kręgli). Najwyższy wynik zawodnika Czarnej Kuli w tej konkurencji to 5. miejsce Sebastiana Piosika, który razem z Liwią Strzelczak (KS Alfa-Vector Tarnowo Podgórne) uzyskał 1074 punkty.

Wśród kobiet z bardzo dużą przewagą najlepsza okazała się Nicoletta Dudziak uzyskując łącznie 1136 kręgli. Drugie miejsce uzyskała Marta Strzelczak (1063), a na ostatnim miejscu podium, z zaledwie 1 punktem mniej, znalazła się Agata Banaszak z naszego klubu. W ósemce finalistek zabrakło niestety miejsca dla innych naszych reprezentantek.

Wśród mężczyzn całe podium przypadło zawodnikom Alfy-Vector. Najlepszy wynik uzyskał Dawid Strzelczak z wynikiem 1205 kręgli, wyprzedzając nieustępującego Mu niemalże do samego końca Marcina Grzesiaka (1182) i Leszka Torkę (1157). Najlepszy z Czarnej Kuli plasując się na 9. pozycji okazał się Karol Kęsy (1071 punktów). Szkoda, że w finale nie mógł wystąpić Sebastian Piosik, który zajmując 4. miejsce po eliminacjach, z wynikiem 580 kręgli mógł na pewno powalczyć o powtórzenie sukcesu z zeszłego roku i wygranie tego turnieju. W najlepszej szesnastce znalazło się tylko dwóch naszych zawodników, chociaż kilku pozostałym naszym reprezentantom niewiele zabrakło do uzyskania kwalifikacji.

<źródło: strona fb Czarnej Kuli >

 

Wyniki końcowe

 

Share this article with friends

Similar Articles

Wrzos Open 2024 – edycja wiosenna za nami

Wrzos Open 2024 – edycja wiosenna za nami

Zakończyliśmy wielkim finałem kolejną edycję Wrzos Open. Tym razem w dniu 02 czerwca 2024 mieliśmy okazję zobaczyć wspaniałe wyniki, które

Read More