Polski Serwis Kręglarski

Kręgle klasyczne – sport na całe życie

Artykuł

36. Puchar Burmistrza Gostynia – podsumowanie

📁 Turnieje 🕔23.styczeń 2019

W dniach 17-20 stycznia rozegrano 36. Puchar Burmistrza Gostynia. Była to zarazem druga odsłona iPOS Grand Prix Polski w sezonie 2018/19.

Zwycięzcami tegorocznej edycji turnieju w Gostyniu zostali Kinga Konopa z leszczyńskiej Polonii 1912 oraz Bartosz Krug reprezentant Dziewiątki-Amica Wronki.
Relację zaczniemy tym razem od panów bo tu padło wiele dobrych wyników, a wisienką na torcie była gra w ostatnim bloku eliminacyjnym zwycięzcy turnieju. Bartosz Krug wynikiem 667 kręgli ustanowił nowy rekord kręgielni, bijąc przy okazji swój rekord życiowy. Rekord gostyńskiego obiektu przetrwał aż 12-cie lat, a poprzednim jego autorem był chorwacki zawodnik – Branislav Bogdanovic (659), który ustanowił podczas Drużynowego Pucharu Świata.
W eliminacjach padło jeszcze siedem wyników z szóstką z przodu. Bardzo dobrze zagrał Sebastian Piosik (638), Jakub Osiewicz (630) oraz Arkadiusz Stachecki (625). To oni tworzyli czołówkę, która miała walczyć o miejsca medalowe w finale.
W eliminacjach wśród kobiet nie było większych niespodzianek. Na czele była Kinga Konopa (581), tuż za nią jej koleżanka klubowa Anna Chwastyniak (577), potem Sylwia Piotrowska (571) oraz Agata Banaszak (568). Jednak tu droga do zwycięstwa była otwarta dla większości uczestniczek finałów, ponieważ pierwszą i dziesiątą zawodniczkę dzieliło 27 kręgli.
Bezkonkurencyjna w finale okazała się Kinga Konopa, która jako jedyna w PBG zagrała powyżej sześciuset kręgli (603). Wynik ten przypieczętował jej pewne zwycięstwo. Drugą lokatę obroniła także Anna Chwastyniak. Roszady nastąpiły na miejscu trzecim i czwartym. 572 kręgle finałowe Marty Strzelczak zapewniły jej miejsce trzecie. Czwarta lokata przypadła Barbarze Gandeckiej.

W finale wśród mężczyzn do walki o pudło włączył się Mateusz Goździk (638), który z najlepszym wynikiem finału awansował z miejsca szóstego na drugie. Po 603 kręgle zagrali Krug i Osiewicz, którzy utrzymali swoje pozycje z eliminacji. Czwarta lokata przypadła Sebastianowi Piosikowi.

Po dwóch turniejach w klasyfikacji kobiet iPOS GPP liderką jest Anna Chwastyniak (380), drugie miejsce zajmuje Liwia Strzelczak (320), a trzecie Joanna Sadłocha (320).
U mężczyzn pierwsze miejsce zajmuje Jakub Osiewicz (380), drugie Bartosz Krug (350), trzecie Mateusz Goździk (330).
Przed nami jeszcze trzy turnieje z cyklu iPOS GPP. Kolejny odbędzie się w dniach 23-24 lutego w Tomaszowie Mazowieckim, gdzie corocznie rozgrywany jest Turniej Asów.

Plan startowy i wyniki Klasyfikacja iPOS GPP 2018/19

Share this article with friends

Similar Articles

35. Turniej Asów

35. Turniej Asów

W dniach 17-18.02.2024 r. w Tomaszowie Mazowieckim rozegrano 35. Turnieju Asów pod patronatem Prezydenta Miasta Tomaszów Mazowiecki - Marcina Witko.  Czwarty

Read More