Polski Serwis Kręglarski

Kręgle klasyczne – sport na całe życie

Artykuł

35. Puchar Burmistrza Gostynia w iPOS Grand Prix Polski

📁 Turnieje 🕔23.styczeń 2018

W miniony weekend na kręgielni Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gostyniu rozegrany został XXXV Puchar Burmistrza Gostynia, który był drugim turniejem w ramach tegorocznego cyklu iPOS Grand Prix Polski.

Cykl turniejów organizowany przez Polski Związek Kręglarski wzbudza duże zainteresowanie zawodniczek i zawodników z całej Polski. Do Gostynia zjechała cała polska czołówka i ostatecznie sklasyfikowano 26 kobiet i 67 mężczyzn.

Poziom sportowy zawodów był mocno zróżnicowany, nie było jakiś oszałamiających wyników, ale na pewno nie zabrakło emocji i rywalizacji o końcowy triumf.

Wśród pań trzy zawodniczki zagrały zbliżone wyniki podczas eliminacji a były to Monika Leciejewska (Polonia 1912 Leszno), Barbara Gandecka (OSiR Vector Tarnowo Podgórne) i Kinga Konopa (Polonia 1912 Leszno). Duży ścisk panował za to na dalszych pozycjach i jak to historia pokazuje można było liczyć na jakiś przetasowania w finale. Tu jednak na zdecydowanie wysokim poziomie zagrała tylko Kinga Konopa, która zawody w Gostyniu wygrywa z dużą przewagą. Gandecka i Leciejewska w finale grają na znacznie niższym poziomie (odpowiednio 519 i 518) ale podium utrzymują, choć Monika Leciejewska na najniższym stopniu stanęła tylko lepszymi zbieranymi, tą pechową zawodniczką, której do podium zabrakło 1 kręgla była Katarzyna Mroczkiewicz z Dziewiątka-Amica Wronki (grająca dwa podobne wyniki w obu grach 549 i 552). Ostatecznie więc podium w Gostyniu wśród kobiet Konopa, Gandecka, Leciejewska.

Do grona faworytów wśród mężczyzn należało sporo zawodników bo wielu potrafi w Gostyniu i nie tylko grać wysokie wyniki. Wyjątkowo na torach Startu Gostyń tym razem nie sypnęło wieloma wynikami powyżej 600 kręgli. W eliminacjach na tym poziomie zagrało tylko trzech zawodników i nie były to znaczne przekroczenia tej bariery. Prowadził Leszek Torka z Alfy-Vector Tarnowo Podgórne (605), drugi był Krzysztof Kamiński z Czarnej Kuli Poznań (604) a na trzecim Marcin Grzesiak z Alfy-Vector. W finale dwójka zawodników z Tarnowa Podgórnego zagrała wyższe wyniki i między sobą rywalizowała o zwycięstwo. Za Marcinem Grzesiakiem w pogoń rzucił się Jarosław Bonk i był to pościg zwycięski. Jarek z wynikiem 629 (w eliminacjach 595) wygrał z Marcinem trzema kręglami (601+620) i to Bonk mógł się cieszyć ze zwycięstwa. Na miejscu trzecim uplasował się również tarnowianin Dawid Strzelczak (593+599), który z podium zrzucił swojego kolegę klubowego, lidera eliminacji Leszka Torkę (605+582). Jak widać Tarnowo Podgórne zdominowało klasyfikację mężczyzn.

Pierwszy raz zawody w Gostyniu organizował nowy zarząd KS Start Gostyń, z Włodkiem Dutkiewiczem w roli Prezesa. Gratulujemy serdecznie bo zawody wypadły na pewno dobrze i tak trzymać…

W klasyfikacji generalnej iPOS Grand Prix Polski po dwóch turniejach prowadzą Kinga Konopa z Polonii 1912 Leszno i Dawid Strzelczak z Alfy-Vector Tarnowo Podgórne. Kolejny turniej już 24-25.02. w Tomaszowie Mazowieckim, gdzie spotkamy się na tradycyjnym Turnieju Asów.

 

📣Wyniki końcowe  📷Album Zdjęć

Klasyfikacja generalna iPOS GPP

 

 

Share this article with friends

Similar Articles

Wrzos Open 2024 – edycja wiosenna za nami

Wrzos Open 2024 – edycja wiosenna za nami

Zakończyliśmy wielkim finałem kolejną edycję Wrzos Open. Tym razem w dniu 02 czerwca 2024 mieliśmy okazję zobaczyć wspaniałe wyniki, które

Read More