Polski Serwis Kręglarski

Kręgle klasyczne – sport na całe życie

Artykuł

34. Puchar Wronek

📁 Turnieje 🕔24.luty 2020

W dniach 20-23.02.2020 we Wronkach odbył się kolejny turniej z cyklu Młodzieżowego Grand Prix Polski. Na starcie stanęło 146 zawodników i zawodniczek z klubów polskich oraz SKK Nachod (Czechy). Mieliśmy znów turniej na wysokim poziomie sportowym, na którym padły dwa rekordy Polski, a wielu pobijało swoje rekordy życiowe. Wśród dziewczynek Zuzanna Lisiecka z Gostynia pobiła znacznie rekord (aktualnie 373 kręgle). W kategorii juniorek młodszych Marta Stachowiak z Tarnowa Podgórnego ustanowiła w starcie eliminacyjnym wynikiem 617 kręgli nowy rekord. Oczywiście wyniki muszą się „uprawomocnić” ale raczej to tylko formalność.

Ze szczegółowymi wynikami poszczególnych kategorii wiekowych można zapoznać się poniżej. W dziewczynkach wygrała wspomniana już Zuzanna Lisiecka, w chłopcach wygrał Jan Podolski z Sierakowa, w młodziczkach Weronika Gbiorczyk z Leszna, w młodzikach Danny Tućek z Nachodu, w juniorkach młodszych – Marta Stachowiak z Tarnowa Podgórnego a w juniorach Mateusz Grzywaczewski z Wronek. Jak widać kluby podzieliły między siebie pierwsze miejsca we wszystkich kategoriach. W klasyfikacji klubowej wygrali jednak gospodarze. Dziewiątka-Amica Wronki wygrała nieznacznie ze sąsiadami z sierakowskiego Wrzosu.

Warto odnotować jeszcze fakt, że dodano w turnieju dodatkową kategorię wiekową dzieci urodzonych do 2012, aby uhonorować najlepszych wśród najmłodszych kręglarzy. Tu zwyciężył Aleksander Zieliński z Sierakowa.

🏆WYNIKI ZAWODÓW
Share this article with friends

Similar Articles

Wrzos Open 2024 – edycja wiosenna za nami

Wrzos Open 2024 – edycja wiosenna za nami

Zakończyliśmy wielkim finałem kolejną edycję Wrzos Open. Tym razem w dniu 02 czerwca 2024 mieliśmy okazję zobaczyć wspaniałe wyniki, które

Read More