Polski Serwis Kręglarski

Kręgle klasyczne – sport na całe życie

Artykuł

31. Turniej Asów – podsumowanie

📁 Turnieje 🕔24.luty 2019

W Tomaszowie Mazowieckim w dniach 23-24 lutego rozegrano 31. Turniej Asów. W trzecich zawodach cyklu iPOS Grand Prix Polski 2018/19 zwyciężyli Anna Chwastyniak z Polonii 1912 Leszno oraz reprezentant gospodarzy – Mateusz Goździk.

Na wstępie małe spostrzeżenia z pobytu w gościnnej kręgielni województwa łódzkiego. W turnieju uczestniczyło łącznie 55 zawodników (17. kobiet i 38. mężczyzn) i nie jest to liczba, która zadowala zapewne i samych gospodarzy. Co martwi piękna 6-torowa tomaszowska kręgielnia jest z roku na rok coraz trudniejszą areną zmagań, co widać szczególnie po uzyskiwanych wynikach osiąganych przez kręglarzy. Są oczywiście nieliczne odstępstwa od reguły, ale to marne pocieszenie. Na pewno do władz klubu należy podjęcie stosownych decyzji odnośnie rekonwalescencji kręgielni, tak aby w przyszłości kręglarze z przyjemnością gry przyjeżdżali rywalizować i mogli ustanawiać bardzo dobre wyniki w Tomaszowie Maz.

Przejdźmy jednak do podsumowania sportowego Turnieju Asów. Wśród kobiet awans do stawki finałowej (12 zawodniczek) dawały zaledwie 483 strącone kręgle! Na wyraźne prowadzenie po eliminacjach wysunęła się Anna Chwastyniak (556), druga była Liwia Strzelczak (531), a trzecia Agata Banaszak (526). Niespodzianką był na pewno brak w stawce finałowej Kingi Konopy, która w sobotę wyraźnie nie radziła sobie na torach.
Pierwszy blok finałowy kobiet przyniósł wyłącznie jeden dobry wynik. Najlepiej zagrały Małgorzata Kurcok (547) i Angelika Wojtaszek (503). Jak się później okazało tylko te dwie zawodniczki przekroczyły w stawce finałowej granicę 500-set kręgli!
Wydawało się, że liderka eliminacji nie będzie miała większych kłopotów w finale i swoją pozycję utrzyma. Jak się jednak okazało o losach zwycięstwa w Turnieju Asów zadecydowała premia Anny Chwastyniak w ostatnim rzucie. Drugie miejsce dla Małgosi Kurcok, która odnotowała znaczny awans z 8. miejsca. Trzecią lokatę obroniła Liwia Strzelczak, choć tu wśród zawodniczek było wynikowo już bardzo ciasno, aż do ósmego miejsca.

W rywalizacji mężczyzn na prowadzenie wysunął się po eliminacjach Mateusz Goździk (602). Drugi był Jakub Tomczyk (588), a trzeci Dawid Strzelczak (567). Aby awansować do 18-to osobowej stawki finałowej trzeba było wykulać 524 kręgle. W finale zabrakło Arkadiusza Stacheckiego, co niewątpliwie można także uznać za zaskoczenie. W finale Goździk skutecznie odpierał ataki rywali i dość pewnie zapewnił sobie zwycięstwo w turnieju. Walka o kolejne lokaty rozegrała się pomiędzy zawodnikami Alfy-Vector. Miejsce drugie przypadło Leszkowi Torce, a trzecie obronił Dawid Strzelczak.

W klasyfikacji iPOS GPP wśród kobiet po trzech turniejach bez większych zmian. Liderką pozostaje Anna Chwastyniak (580), druga jest Liwia Strzelczak (500), a na trzecią pozycję pod nieobecność Joanny Sadłochy awansowała Izabela Torka (460).
U mężczyzn doszło do większych przetasowań. W Tomaszowie Maz. nie zobaczyliśmy Jakuba Osiewicza, lidera po dwóch turniejach. Skrzętnie wykorzystał to zwycięzca Turnieju Asów – Mateusz Goździk (530), który wysunął się na czoło rywalizacji panów. Druga pozycja bez zmian dla Bartosza Kruga (510), a na trzecie miejsce awansował Dawid Strzelczak (430).

Kolejny turniej z cyklu iPOS GPP odbędzie się we Wronkach podczas 7. Pucharu Rzemiosła. Już teraz zapraszamy Was serdecznie do uczestnictwa w zawodach, które odbędą się w dniach 5-7 kwietnia.

📣Wyniki 📣Klasyfikacja iPOS GPP 📣Foto

Share this article with friends

Similar Articles

Wrzos Open 2024 – edycja wiosenna za nami

Wrzos Open 2024 – edycja wiosenna za nami

Zakończyliśmy wielkim finałem kolejną edycję Wrzos Open. Tym razem w dniu 02 czerwca 2024 mieliśmy okazję zobaczyć wspaniałe wyniki, które

Read More