Polski Serwis Kręglarski

Kręgle klasyczne – sport na całe życie

Artykuł

30. Turniej Asów

📁 Turnieje 🕔26.luty 2018

W dniach 24-25 lutego w Tomaszowie Mazowieckim odbył się trzeci turniej z cyklu iPOS Grand Prix Polski. Tradycyjny a do tego jubileuszowy bo XXX Turniej Asów zgromadził na starcie 54 uczestników. Poziom zawodów był niższy niż wcześniejsze, i tylko jeden zawodnik w eliminacjach przekroczył granicę 600 kręgli. Dokładnie 601 kręgli zagrał Konrad Mocarski, reprezentujący Pilicę Tomaszów Mazowiecki. Dobre rezultaty w eliminacjach uzyskali jeszcze Szymon Klimek (590) również z Pilicy oraz Leszek Torka (589) z Alfy-Vector Tarnowo Podgórne.

Wśród kobiet najlepszym rezultatem eliminacji popisała się Anna Chwastyniak z Polonii 1912 Leszno i była dość zdecydowaną liderką po eliminacjach.

Niedzielne finały nie przyniosły zmiany na miejscu pierwszym ale mocno przetasowały się miejsca pozostałe a dodatkowo w obu kategoriach mieliśmy interesujące rywalizacje.

Wśród kobiet ostatecznie liderka po eliminacjach obroniła pierwszą pozycję ale w pogoń rzuciła się z piątej pozycji Barbara Gandecka z OSiR Vector Tarnowo Podgórne, która ostatecznie zajęła miejsce drugie. Trzecie miejsce obroniła Maja Olszewska z Dębinek Gdańsk.

Wśród panów mieliśmy jeszcze ciekawszy finał, w którym jeden kręgiel, strącony w ostatnim rzucie zdecydował o tym, że turniej wygrał lider eliminacji Konrad Mocarski. Na drugim miejscu uplasował się równo grający w obu grach Karol Sellmann ze Startu Gostyń. Pozycja trzecia należała do grającego po dłuższej przerwie, spowodowanej kontuzją, Igora Szydłowskiego z BOSiR Brzesko.

Wyniki live

w

 

 

Share this article with friends

Similar Articles

5. Amica Kids we Wronkach

5. Amica Kids we Wronkach

W dniach 13-16.06.2024 r. we Wronkach rozegrano 5. Amica Kids. W zawodach zorganizowanych przez Klub Kręglarski "Dziewiątka-Amica" Wronki uczestniczyło łącznie 80.

Read More