Polski Serwis Kręglarski

Kręgle klasyczne – sport na całe życie

Artykuł

28. Puchar Alfy-Vector – podsumowanie Grand Prix Polski 2022/2023

📁 Turnieje 🕔30.kwiecień 2023

W turnieju kończącym rywalizację w  Grand Prix Polski wzięła rekordowa ilość zawodników (119.). Było widać po frekwencji, że nowe tory przyciągnęły do Tarnowa Podgórnego kręglarskie rzesze.

W kategorii kobiet, już po raz trzeci z rzędu triumfowała Aleksandra Bonk (KS Alfa-Vector Tarnowo Podgórne). Awans na miejsce pierwsze z trzeciego zaliczyła dzięki dwóm równym startom (579+578=1157). Podium dopełniły Julia Sidło (KS Pilica Tomaszów Maz.) z 1148 kręglami i Patrycja Sobieska (KK Dziewiątka-Amica Wronki) z 1139 kręglami.
W kategorii mężczyzn nie zabrakło emocji na najwyższym poziomie. Zwyciężył Jakub Osiewicz z KS Start Gostyń z sumą 1309 kręgli (650+659). Drugie miejsce wywalczył Tomasz Masłowski (KS Alfa-Vector Tarnowo Podgórne) grając dwa wyniki powyżej 600-set kręgli (630+618), a na najniższym stopniu podium stanął nasz junior młodszy – Michał Bonk, który w grze eliminacyjnej uzyskał wynik 648 kręgli!, który od sobotniego popołudnia jest nowym rekordem Polski U18.

Podczas uroczystego zakończenia turnieju podsumowano także cykl Grand Prix Polski, a najlepszym wręczono nagrody.
Z najlepszym dorobkiem punktowym po pięciu turniejach i zwyciężczynią w kategorii kobiet została Patrycja Sobieska (KK Dziewiątka-Amica Wronki). Drugie i trzecie miejsca zajęły Alfianki, Weronika Torka i Izabela Torka.
W kategorii mężczyzn triumfował Mateusz Klecha (SKK Polonia 1912 Leszno), drugie miejsce zajął Bartosz Krug (KK Dziewiątka-Amica Wronki), a podium uzupełnił Jakub Kuryło z BOSiR-u Brzesko.

Na sam koniec wręczono powołania reprezentantom Polski na zbliżające się Drużynowe Mistrzostwa Świata Seniorów w Varazdin (CRO). Nomninacji dokonali selekcjonerzy kadry – Beata Włodarczyk (kobiety) i Jarosław Michalak (mężczyźni).

Zakończenie zawodów i całego cyklu poprowadzili Jarosław Bonk oraz Maciej Kląskała, a w uroczystej dekoracji zawodów uczestniczył Wicewójt Gminy Tarnowo Podgórne – Piotr Kaczmarek.
Tą drogą chcielibyśmy serdecznie podziękować Gminie za ufundowanie upominków dla najlepszych w turnieju oraz cyklu GPP

A My, zapraszamy Was już na kolejny PAV. Dziękujemy, że uczestniczyliście tak licznie w naszym turnieju. Szczególne podziękowania kierujemy dla zawodników z niemieckich klubów – KSV 1991 Freital oraz SKC Kleeblatt Berlin 🙂 Do zobaczenia za rok.

PS.  Spotykamy się w nowym sezonie na Grand Prix Polski 2023/2024, który rozpoczniemy jesienią turniejem w Brzesku – tak zapowiadamy, że w nowym sezonie będzie dodatkowy turniej, właśnie w Małopolsce.

Share this article with friends

Similar Articles

39. Puchar Dni Borów Tucholskich – zaproszenie

39. Puchar Dni Borów Tucholskich – zaproszenie

W dniach 6-7 lipca 2024 r. rozegrano 39. Puchar Dni Borów Tucholskich. Zwycięzcami turnieju w Tucholi zostali Magdalena Wysocka (MLKS Tucholanka

Read More