Polski Serwis Kręglarski

Kręgle klasyczne – sport na całe życie

Artykuł

25. Puchar Alfy-Vector

📁 Turnieje 🕔21.wrzesień 2020

Przez pandemię, która w marcu zatrzymała między innymi sportową rywalizację, rywalizacja indywidualna seniorów dopiero w miniony weekend, tj. 18-20.09.2020 mogła znów w pełni zadowolić graczy i obserwatorów, których z uwagi na aktualne obostrzenia nie mogło być zbyt wielu.

Nie mniej nasi kręglarze i kręglarki pokazali się z dobrej strony wynikowej. Padło kilka bardzo dobrych rezultatów a rywalizacja o miejsca na podium toczyła się do samego końca. Mogło się więc podobać. W turnieju o Puchar Alfy-Vector, który na stałe wpisał się jako arena ostatniej rywalizacji w Grand Prix Polski, zwyciężyli Patrycja Grzelak z Dziewiątki-Amica Wronki i Jakub Osiewicz ze Startu Gostyń. Szczególnie wśród pań o miejsca na podium była zacięta rywalizacja do ostatnich rzutów (w tej rywalizacji brały udział prowadząca po eliminacjach Barbara Gandecka, Julia Brodziszewska i wspomniana już Grzelak. Ostatecznie Grzelak wygrała, na drugim miejscu była jej koleżanka klubowa z Wronek Julia Brodziszewska a liderka eliminacji spadła na miejsce trzecie. Barbara Gandecka, reprezentująca Dębinki Gdańsk, wygrała klasyfikację łączną Grand Prix Polski. Na drugim miejscu rywalizację zakończyła Agata Banaszak z Czarnej Kuli Poznań a na miejscu trzecim Nicoletta Dudziak z Polonii 1912 Leszno.

Wśród panów wspomniany Jakub Osiewicz wygrał dość pewnie choć drugi w turnieju Tomasz Masłowski z miejscowej Alfy-Vector w finale mocno „odpalił” (632) i gdyby nie straty po eliminacjach mogło być jeszcze ciekawiej. Na miejscu trzecim Leszek Torka również z klubu z Tarnowa Podgórnego.

W klasyfikacji GPP wśród panów zdecydowanie wygrał Jakub Osiewicz, który w pięciu turniejach cyklu zwyciężył 3 razy i 2 razy był drugi. Na dalszych pozycjach rywalizacja była zacięta ale ostatecznie skład podium uzupełnili zawodnicy Alfy-Vector – Tomasz Masłowski na miejscu drugim i Jarosław Bonk na miejscu trzecim.

Warto też wskazać wielkiego szczęściarza tego dnia – Mateusza Goździka – którego wylosowano w dwóch losowaniach – zarówno wśród uczestników Pucharu Alfy-Vector jak i wśród uczestników wszystkich turniejów GPP. Mateusz zdobył w tych losowaniach bony do sieci sklepów sportowych.

🏅Wyniki Klasyfikacja końcowa iPOS Grand Prix Polski 📷Galeria zdjęć
Share this article with friends

Similar Articles

5. Amica Kids we Wronkach

5. Amica Kids we Wronkach

W dniach 13-16.06.2024 r. we Wronkach rozegrano 5. Amica Kids. W zawodach zorganizowanych przez Klub Kręglarski "Dziewiątka-Amica" Wronki uczestniczyło łącznie 80.

Read More