Polski Serwis Kręglarski

Kręgle klasyczne – sport na całe życie

Artykuł

Puchar Alfy-Vector na zakończenie iPOS Grand Prix Polski

📁 Turnieje 🕔13.maj 2019

W miniony weekend w tarnowskiej kręgielni Vector odbył się 24. Puchar Alfy-Vector, który jak corocznie był ostatnią odsłoną cyklu iPOS Grand Prix Polski.

W piątym turnieju iPOS GPP triumfowali Barbara Gandecka (OSiR Vector Tarnowo Podgórne) i Michał Grędziak (KS Alfa-Vector Tarnowo Podgórne).
Na starcie stanęło łącznie 77. zawodniczek i zawodników (26. kobiet i 51. mężczyzn), którzy rywalizowali o nagrody pieniężne ufundowane przez firmę Vector.
Na tarnowskich torach nie zabrakło jak zwykle dobrych wyników, choć zdecydowanie lepiej grali tym razem panowie.

Wśród kobiet po eliminacjach z wynikiem 579 kręgli prowadziła Barbara Gandecka, tuż za nią z 5 kręglami straty zeszłoroczna zwyciężczyni Ewa Iwicka oraz Weronika Paszyk. Kolejne zawodniczki awansujące do finału zagrały w przedziale 548-573 kręgle. Straty do liderki nie były znaczne co zapowiadało bardzo ciekawą rywalizację w finale. Pozycję liderki skutecznie obroniła Barbara Gandecka. Przetasowania nastąpiły na kolejnych pozycjach. Dobre starty Liwii Strzelczak (584) i Agaty Banaszak (581) pozwoliły im awansować na miejsca medalowe.

Mężczyźni rywalizowali na wysokim poziomie. 561 kręgli trzeba było wykulać, aby awansować do 16-sto osobowego składu finałowego, ale aż 9. wyników było powyżej 600-set kręgli. Liderem po eliminacjach został Michał Grędziak (645). Bardzo dobre wyniki odnotowali także Bartosz Krug (630), Jakub Osiewicz (628), Tomasz Masłowski (627) i Jarosław Bonk (626). W finale tyle dobrych wyników już nie zobaczyliśmy. Najlepiej ponownie zagrał Michał Grędziak (628) i to on pewnie wygrał Puchar Alfy-Vector. Finałowe 609 kręgli Jakuba Osiewicza pozwoliło mu awansować na miejsce 2. Reszta panów zagrała już na niższym poziomie, ale nie przeszkadzało to Tomkowi Masłowskiemu (595), który uplasował się na najniższym stopniu podium.

Puchar Alfy-Vector jak co roku kończy edycję Grand Prix Polski i tu władze Sekcji Kręglarstwa Klasycznego dokonują podsumowania i dekoracji zwycięzców. Uroczyste zakończenie zawodów poprowadził członek Zarządu SKK – Jarosław Bonk, który pochwalił kontynuowaną dobrą współpracę ze sponsorem tytularnym cyklu GPP – firmą iPOS. Lider systemów kasowych ufundował nagrody pieniężne dla pierwszych trójek klasyfikacji kobiet i mężczyzn oraz nagrodę rzeczową (wyciskarka wolnoobrotowa) dla uczestnika wszystkich turniejów cyklu iPOS GPP, którą po długim losowaniu wygrał Patryk Lukaszewski.

W cyklu iPOS GPP 2018/19 triumfowali:

KOBIETY:
1. Liwia Strzelczak – Alfa-Vector Tarnowo Podgórne
2. Barbara Gandecka – OSiR Vector Tarnowo Podgórne
3. Agata Banaszak – Czarna Kula Poznań

MĘŻCZYŹNI:
1. Bartosz Krug – Dziewiątka-Amica Wronki
2. Mateusz Goździk – Pilica Tomaszów Maz.
3. Jakub Osiewicz – Start Gostyń

Zwycięzcom nagrody wręczali Wicewójt Gminy Tarnowo Podgórne – Piotr Kaczmarek, Prezes PZKręgl. – Bernard Broński oraz Prezes Alfy-Vector – Piotr Nowak.

A My zapraszamy Was już na kolejny PAV, który będzie zapewne dobrym sprawdzianem przed Mistrzostwami Świata, które odbędą się właśnie w Tarnowie Podgórnym. Dziękujemy, że uczestniczyliście tak licznie w naszym turnieju. Do zobaczenia za rok.

📣Wyniki końcowe Klasyfikacja generalna iPOS Grand Prix Polski Galeria zdjęć
Share this article with friends

Similar Articles

5. Amica Kids we Wronkach

5. Amica Kids we Wronkach

W dniach 13-16.06.2024 r. we Wronkach rozegrano 5. Amica Kids. W zawodach zorganizowanych przez Klub Kręglarski "Dziewiątka-Amica" Wronki uczestniczyło łącznie 80.

Read More