Polski Serwis Kręglarski

Kręgle klasyczne – sport na całe życie

Artykuł

23. Puchar Alfy-Vector i zakończenie iPOS Grand Prix Polski

📁 Turnieje 🕔09.maj 2018

Dużo działo się podczas 23. Pucharu Alfy-Vector, podobnie jak w całym cyklu iPOS Grand Prix Polski w sezonie 2017/2018. W Tarnowie Podgórnym zakończyliśmy tegoroczne zmagania o triumf w najbardziej prestiżowym cyklu kręglarskim w Polsce.

Puchar Alfy-Vector zamyka jak co roku edycję iPOS Grand Prix Polski, przez to rywalizacja na tarnowskich torach jest bardzo emocjonująca. W tym roku było podobnie a poziom zawodów był naprawdę wysoki.

W eliminacjach turnieju pań rekordem życiowym popisała się Małgorzata Kurcok, która z wynikiem 612 zwyciężyła tą fazę zawodów. W czołówce mieliśmy jeszcze kilka bardzo dobrych wyników. Barbara Gandecka była druga z wynikiem 591 a Izabela Torka na miejscu trzecim z wynikiem 590. W finale znów padła sześćsetka i znów na poziomie rekordu życiowego, jej autorką była Julia Rzyha (605 kręgli). Ten wynik pozwolił zawodniczce Czarnej Kuli na awans na miejsce drugie. Wysoki awans uzyskała również Ewa Iwicka, która do 577 z eliminacji dołożyła 584 w finale i wskoczyła w ten sposób na najwyższy poziom podium. Z czołowej trójki po eliminacjach tylko Basia Gandecka utrzyma podium (miejsce trzecie) reszta zawodniczek zagrała zdecydowanie mniej niż w rundzie eliminacyjnej.

W klasyfikacji generalnej iPOS Grand Prix Polski wśród kobiet zwyciężyła Barbara Gandecka – OSiR Vector Tarnowo Podgórne, która nie wygrała żadnego turnieju ale w każdym była w ścisłej czołówce. Na miejscu drugim Kinga Konopa (Polonia 1912 Leszno), która dwukrotnie triumfowała w turniejach iPOS GPP ale nie mogła zagrać w Turnieju Asów i tam straciła szansę na wygranie całego cyklu. Na miejscu trzecim uplasowała się druga z leszczynianek – Anna Chwastyniak.

W turnieju panów padło kilka imponujących wyników, w tym najwyższy (w eliminacjach) Jakuba Osiewicza ze Startu Gostyń (654). Ośka w finale zbliżył się też do granicy 600 kręgli (dokładnie 597) ale przewaga z eliminacji dała mu zwycięstwo w turnieju. Na drugim miejscu zawody skończył Piotr Kieliba z Dziewiątka-Amica Wronki a na trzecim Leszek Torka z Alfy-Vector Tarnowo Podgórne. Rywalizacja w turnieju Kieliby i Torki miała duże znaczenie w kontekście klasyfikacji generalnej gdyż obu panów dzieliło przed turniejem w Tarnowie tylko 20 pkt. Piotr jednak obronił swoją pozycję i to zawodnika Dziewiątki-Amica triumfował w tegorocznym cyklu iPOS Grand Prix Polski, Leszek Torka na miejscu drugim a trzecia pozycja przypadła Jakubowi Osiewiczowi ze Startu Gostyń.

Zakończenie zawodów i całego cyklu poprowadził jak zwykle Maciej Kląskała, który obok dekoracji najlepszych przedstawił również zgromadzonym Reprezentację Polski na zaczynające się w maju Mistrzostwa Świata Juniorów i Seniorów. Przy okazji naszym reprezentantom Tarnowo Podgórne podarowało koszulki promujące Mistrzostwa Świata w Tarnowie Podgórnym w 2020 roku a wszyscy zgromadzeni mogli obejrzeć oficjalne logo Mistrzostw Świata 2020.

📣Wyniki końcowe 23 Pucharu Alfy 📣Klasyfikacja generalna iPOS GPP 📷ALBUM ZDJĘĆ
Share this article with friends

Similar Articles

39. Puchar Dni Borów Tucholskich – zaproszenie

39. Puchar Dni Borów Tucholskich – zaproszenie

W dniach 6-7 lipca 2024 r. rozegrano 39. Puchar Dni Borów Tucholskich. Zwycięzcami turnieju w Tucholi zostali Magdalena Wysocka (MLKS Tucholanka

Read More