Polski Serwis Kręglarski

Kręgle klasyczne – sport na całe życie

Artykuł

2. Memoriał Bogumiła Kulki

📁 Turnieje 🕔10.lipiec 2023
W imieniu Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Polskiego Związku Kręglarskiego dziękujemy za udział w turnieju upamiętniającym przyjaciela całej kręglarskiej społeczności – Bogumiła Kulki.
II Memoriał Bogumiła Kulki odbył się w dniach 7-9 lipca 2023 roku na kręgielni BOSiR przy ulicy Browarnej 13a w Brzesku. W turnieju wzięło udział 127 uczestników z całej Polski i został pobity rekord frekwencji z pierwszej edycji (106 osób).
Po pełnych emocji pojedynkach w drabince pucharowej zwycięzcami zostali Katarzyna Nowakowska i Michał Szulc – oboje z Leszna. Wcześnie w eliminacjach na 60 rzutów do pełnych najlepsi byli: Anna Szymoniak z Pleszewa – 378 kręgli, która awansowała w pucharach do finału ale tam musiała uznać wyższość wspomnianej już Kasi Nowakowskiej. Wśród mężczyzn Michał Szulc ustanowił rekord kręgielni na dystansie 60 rzutów do pełnych 429 kręgli a w rozgrywkach pucharowych udowodnił, że tego dnia nie miał sobie równych.
Organizatorzy spisali się na medal, szczególne uznania dla Patryka Paryło, który od początku jest liderem tej inicjatywy turniejowej. Mamy nadzieję, że zapału organizacyjnego wystarczy na następne edycje a o frekwencje nie musimy się raczej martwić. Dobrze zorganizowane turniej przyciągają chętnych z całej Polski.
Bogumił Kulka – zmarł 01.04.2021 roku w wieku 72 lat.
Pracownik BOSiR, zawodnik, trener, działacz, sędzia, człowiek zawsze serdeczny, uśmiechnięty, dążący do pomocy innym. Wychowawca wielu pokoleń znakomitych kręglarzy, którzy dzięki niemu zawdzięczają największe sukcesy sportowe. Kręglarstwo byłego jego pasją. Większość swojego życia poświęcił dyscyplinie sportowej, która w dużej mierze dzięki jego zaangażowaniu stała się jedną z ważnych wizytówek gminy Brzesko. Za swoje zasługi został odznaczony srebrną odznaką PZKręgl.
Share this article with friends

Similar Articles

Wrzos Open 2024 – edycja wiosenna za nami

Wrzos Open 2024 – edycja wiosenna za nami

Zakończyliśmy wielkim finałem kolejną edycję Wrzos Open. Tym razem w dniu 02 czerwca 2024 mieliśmy okazję zobaczyć wspaniałe wyniki, które

Read More