Polski Serwis Kręglarski

Kręgle klasyczne – sport na całe życie

Artykuł

1. Memoriał Bogumiła Kulki – podsumowanie

📁 Turnieje 🕔28.sierpień 2022

W ubiegły weekend (12-13.08) rozegraliśmy kręglarski turniej upamiętniający naszego Przyjaciela, kręglarza, trenera, sędziego, wychowawcę wielu młodych sportowców – BOGUMIŁA KULKĘ. Zawody odbyły się dzięki inicjatywie wielu brzeskich kręglarzy oraz BOSiR – u Brzesko, dla których Boguś na zawsze pozostanie w pamięci. Gośćmi honorowymi byli: Paweł Kulka i Bruno Kulka – syn i wnuk Bogumiła. Dziękujemy za Waszą obecność i udział w turnieju.

W naszej brzeskiej Kręgielni wystąpiło aż 106 zawodników (81 mężczyzn i 25 kobiet) co nas organizatorów bardzo cieszy. Poziom kręglarski był tak bardzo wysoki, że Boguś byłby zadowolony, gdyż uwielbiał takie turnieje, w których angażował się na sto procent zarówno organizacyjnie jak i podczas gry na torach.

Podczas turnieju padł oficjalny rekord naszej Kręgielni w grze na „60 do pełnych”. Nowy rekord – 415 kręgli ustanowił późniejszy zwycięzca LESZEK TORKA – gratulujemy!

Zawody rozgrywane były „do pełnych” 60 rzutów – eliminacje, po których odbył się finał w drabince pucharowej. Rywalizacja finałowa na torach po 10 rzutów + ewentualne 3 rzuty zwycięstwa to jak zawsze ogromne emocje zarówno u grających jak i wśród kibiców.  Do finału awansowało 32 mężczyzn i 16 kobiet. Wśród mężczyzn najlepszy okazał się wspomniany już Leszek Torka, miejsce drugie zajął Mateusz Kraczewski, a trzecie miejsce Adrian Karch i Borys Piasta. Wśród kobiet najlepsza okazała się Sylwia Kaczmarek, drugie miejsce zajęła Ewa Obrzut, a trzecie Izabela Cebula i Kinga Kolbusz. Prowadziliśmy również klasyfikację drużynową, w której najlepszą okazała się ekipa z Brzeska w składzie: Krzysztof Szuba, Bartłomiej Kordecki oraz Marcel Kociołek. Nagrodziliśmy również zawodników, którzy w grze eliminacyjnej zdobyli najwięcej „9”. Wśród kobiet wygrała Małgorzata Konieczna (8), a wśród mężczyzn wygrał Bartłomiej Hynek (11). Gratulujemy.

Organizatorami turnieju byli: BOSiR Brzesko oraz kręglarze, przyjaciele Bogusia z Brzeska. Sędzią zawodów był Ryszard Słowik. Słowa podziękowania należą się wszystkim kręglarzom za liczny udział, zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Dziękujemy Patrykowi Paryło, który był jednym z inicjatorów turnieju i prowadził statystyki z zawodów. Dziękujemy młodzieży z sekcji kręglarskiej BOSiR za liczny udział i ogromną pomoc w trakcie zawodów. Dziękujemy brzeskim kręglarzom za liczny udział i za ufundowanie z własnej inicjatywy nagród dla zwycięzców. Dziękujemy Burmistrzowi Tomaszowi Latocha za ufundowanie pięknych pucharów. Na koniec dziękujemy pracownikom Kręgielni za doskonale przygotowany obiekt, co odzwierciedlały bardzo wysokimi wynikami

W tym miejscu chcemy poinformować, że zrobimy wszystko, aby co roku organizować turniej upamiętniający BOGUMIŁA KULKĘ i już serdecznie wszystkich zapraszamy.

DOBRY RZUT!!!

źródło: https://sportbrzeski.pl/

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z turnieju w wykonaniu Damiana Czarneckiego
https://www.facebook.com/dczerneckipl

Share this article with friends

Similar Articles

Wrzos Open 2024 – edycja wiosenna za nami

Wrzos Open 2024 – edycja wiosenna za nami

Zakończyliśmy wielkim finałem kolejną edycję Wrzos Open. Tym razem w dniu 02 czerwca 2024 mieliśmy okazję zobaczyć wspaniałe wyniki, które

Read More