Polski Serwis Kręglarski

Kręgle klasyczne – sport na całe życie

Artykuł

Gala Superligi – podsumowanie

📁 Liga, Turnieje 🕔24.marzec 2019
Pierwszy raz w historii działacze SKK zdecydowali się na podsumowanie rozgrywek superligowych w postaci Gali Superligi. „Organizując tą imprezę chcieliśmy z jednej strony w należyty sposób udekorować najlepszych, ale też podziękować wszystkim uczestnikom za zaangażowany czas i rywalizację w trakcie całych rozgrywek. Już dziś możemy zdecydowanie stwierdzić, że pomysł był dobry, co potwierdzali uczestnicy naszej gali.”

Spotkanie było podzielone na dwie główne części, najpierw rozegrano Puchar Superligi. Eliminacje na 60 rzutów sportowych a później faza pucharowa w grupach na 30 rzutów dawała awans najlepszym do kolejnych rund. Ostatecznie w finale zagrały dwie najlepsze zawodniczki i dwóch najlepszych zawodników, którzy między sobą wyłonili tegorocznych zwycięzców. Zostali nimi: Agnieszka Kowalska-Linda z Dębinek Gdańsk oraz Michał Grędziak z Alfy-Vector Tarnowo Podgórne.

Podczas dekoracji najlepsi w Pucharze Superligi otrzymali pamiątkowe puchary. Prezes Broński, który wręczał wszystkie trofea, udekorował następnie kilka osób za osiągnięcia indywidualne, które wynikały z ligowych statystyk. Marta Strzelczak Alfa-Vector i Bartosz Krug Dziewiątka-Amica I otrzymali statuetki za najlepiej grających do zbieranych. Anna Chwastyniak Polonia 1912 Leszno oraz Tomasz Masłowski z Alfy-Vector otrzymali statuetki dla najbardziej wartościowych (najlepiej punktujących dla swoich zespołów). Oczywiście ostatnią dekoracją były drużyny, które w rozgrywkach superligowych zajęły najlepsze pozycje. Wśród kobiet były to Polonia 1912 LesznoDębinki GdańskCzarna Kula Poznań. Wśród panów: Alfa-Vector Tarnowo PodgórneDziewiątka-Amica I Wronki oraz Start Gostyń.

Po dekoracji uczestnicy mogli skorzystać z przygotowanego cateringu i wspólnie świętować zakończony sezon ligowy. Świętowania zbyt długiego nie było bo już w niedzielę na kręgielni w Tarnowie Podgórnym Kadra Narodowa Seniorek i Seniorów odbyła wspólną konsultację.

📣Galeria zdjęć
Share this article with friends

Similar Articles

35. Turniej Asów

35. Turniej Asów

W dniach 17-18.02.2024 r. w Tomaszowie Mazowieckim rozegrano 35. Turnieju Asów pod patronatem Prezydenta Miasta Tomaszów Mazowiecki - Marcina Witko.  Czwarty

Read More