Polski Serwis Kręglarski

Kręgle klasyczne – sport na całe życie

Artykuł

Wspólna konsultacja Polski i Czech

📁 Kadra Narodowa 🕔09.listopad 2018

W dniach 2-4.11. w Tarnowie Podgórnym Kadra Narodowa U-18 spotkała się na wspólnej konsultacji Kadrą Narodową Czech. Podczas wspólnego spotkania zagraliśmy sparingowe mecze oraz turniej tandemów.

W sobotę rozegraliśmy mecze – osobno juniorów i juniorek, w którym wystartowało po 7 zawodniczek i zawodników z obu ekip. Najsłabszy wynik w drużynie odpadał a o zwycięstwie decydowała suma sześciu wyników.

Bardziej wyrównany był mecz juniorów, w którym Polacy wygrali o 41 kręgli (co ciekawe najsłabszy wynik w drużynie zbyt wiele nie zmieniał, suma siedmiu wyników była o 37 kręgli korzystniejsza dla Polski). W meczu juniorów wyróżnił się Jakub Cwojdziński (612 kręgli) wśród Polaków i Denis Hofman (604 kręgle).

W meczu juniorek Polki mocno zdominowały czeskie koleżanki. Przewaga aż 188 kręgli na korzyść Polek dokładnie pokazuje jak lepiej grały nasze zawodniczki w tym dniu. Co ciekawe nasze reprezentantki zagrały dokładnie taki sam wynik jak nasi chłopcy (3376 kręgli). W naszym zespole wyróżnić trzeba trzy zawodniczki, które zagrały na bardzo podobnym poziomie – Nicola Kobiór (587), Wiktoria Jądrzyk (581) i Nicoletta Dudziak (580).

W sobotę wieczorem odbyła się wspólna integracyjna kolacja a w niedzielę od rana obie ekipy rozegrały turniej tandemów, w którym do finału dotarli: Wiktoria Jądrzyk/Jakub Kuryło (Polska) i Aneta Ondovčáková/František Hejna (Czechy). Wiki i Jakub grali świetnie do samego finału, w każdym meczu uzyskując świetne rezultaty. W finale pierwszy set również doskonały ale jak to w tandemach bywa, zbytnie rozluźnienie w drugim secie i później niepowodzenie w rzutach zwycięstwa doprowadziły do zwycięstwa pary czeskiej.

Wspólna konsultacja była świetnym pomysłem dla obu ekip. Już zapowiedziano kolejne spotkanie, tym razem w Czechach (w kwietniu) i współpraca ze Czeską Federacją Kręglarską pewnie będzie się rozwijać.

Dla Polaków kolejna konsultacja jeszcze w listopadzie, tym razem jedziemy do Niemiec by wspólnie przygotowywać się do Mistrzostw Świata z reprezentacją okręgu Turyngii.

Wyniki końcowe
Share this article with friends

Similar Articles

Szeroka Kadra Narodowa U18 i U23

Szeroka Kadra Narodowa U18 i U23

W dniu 20.11.2023 r. Zarząd Sekcji Kręglarstwa Klasycznego zaakceptował zaproponowany składy Szerokiej Kadry Narodowej U18 i U23 w sezonie 2023/2024.

Read More