Polski Serwis Kręglarski

Kręgle klasyczne – sport na całe życie

Artykuł

Mecz POLSKA – NIEMCY

📁 Kadra Narodowa 🕔19.kwiecień 2023

Wysoko postawili poprzeczkę reprezentanci Niemiec w meczu z Polakami, bijąc wszystkie możliwe rekordy kręgielni w Tarnowie Podgórnym. Nie dziwi to jednak wiedząc, że kobieca reprezentacja gości to aktualne Mistrzyniami Świata, a panowie na ostatnio rozegranych Mistrzostwach Świata w Tarnowie Podgórnym (10/2021) zajęli miejsce drugie ulegając w finale Serbom.

Mecz mężczyzn zapoczątkował sobotnie spotkanie. Pomimo, że Niemcy przyjechali w dość „odchudzonym” składzie bez swoich czołowych zawodników to i tak pokazali światową klasę. Wygrali pewnie 7:1, a jedyny punkt honorowy dla Polski wywalczył Bartosz Krug (617) w pojedynku z Danielem Schmid’em (600). Swojej szansy na wygraną nie wykorzystał Sebastian Piosik (593)rywalizujący z Mannuelem Lallinger’em (609). Tu mieliśmy realne szanse na wywalczenie drugiego punktu. W pozostałych czterech pojedynkach dominowali Niemcy, a najlepszym zawodnikiem meczu został Lukas Funk (677), którego wynik jest aktualnym rekordem kręgielni Vector. Niemcy strącili łącznie 3894 kręgle (drużynowy rekord kręgielni), a Polacy 3658 kręgle, z najlepszym rezultatem uzyskanym przez Tomasza Masłowskiego (626)

Mecz kobiet Niemki kontrolowały od samego początku, wygrywając pewnie wszystkie pojedynki (8:0). Najlepszą zawodniczką meczu została Anna Muller z wynikiem 650 kręgli (rekord kręgielni), a łącznie Niemki zagrały 3712 kręgli. Ich wynik także jest nowym rekordem tarnowskiego obiektu. Polki strąciły łącznie 3319 kręgli, a w ich szeregach najlepsza była Aleksandra Bonk (578).

Do Mistrzostw Świata pozostał miesiąc, a podczas niego nasi reprezentanci mają bardzo intensywny czas przygotowań. Po drodze do rozegrania pozostały bardzo ważne starty w dwóch turniejach Grand Prix Polski oraz Mistrzostwa Polski, gdzie członkowie Kadry Narodowej będą mogli pokazać się z dobrej strony. Będzie to zapewne czas na przemyślenia selekcjonerów oraz przygotowanie najlepszej formy zawodników na Mistrzostwa Świata w Varazdin (CRO).

Share this article with friends

Similar Articles

Mecz Niemcy – Polska U23

Mecz Niemcy – Polska U23

20 kwietnia w niemieckim Friedrichshain reprezentacja Polski juniorów (U23) rozegrała mecz Niemcami. Sprawdzian przed zbliżającymi się majowymi Mistrzostwami Świata nie przebiegł

Read More