Polski Serwis Kręglarski

Kręgle klasyczne – sport na całe życie

Artykuł

Wysoka wygrana z Gostyniem

📁 Informacje klubowe 🕔09.listopad 2015

W szóstej kolejce Superligi Mężczyzn nasi zawodnicy podejmowali na swoim obiekcie zespół Startu Gostyń. Mecz zakończył się pewną wygraną „alfiarzy” w stosunku 7:1 (3370:3175). Mimo wysokiej wygranej nasi Panowie nie zagrali na poziomie do jakiego nas przyzwyczaili.

W pierwszym bloku Jarek Bonk miał za przeciwnika Karola Sellmana. „James” męczył się strasznie przez dwa pierwsze tory. Przełamanie nastąpiło w trzeciej partii, gdzie gra naszego zawodnika wyglądała zdecydowanie lepiej. W ostatniej partii Jarek złapał właściwy rytm gry i zwyciężył w tym secie 151:122. Przy remisie w torach 2:2 wyższą sumą zbitych kręgli legitymował się nasz zawodnik i pierwszy punkt powędrował na konto Alfy-Vector. Jeszcze bardziej zacięty pojedynek stoczyli Tomek Masłowski i Jędrzej Michalak. Panowie wygrywali na zmianę, a walka o zwycięstwo trwała do ostatniego rzutu. Przy remisie w torach 2:2, dzięki świetnej końcówce minimalnie lepszy okazał się młody Michalak (557:555). W przypadku „Tomusia” zabrakło lepszej gry do pełnych, bo zbierane grał znakomicie (214).
W kolejnym bloku rywalizowali Dawid Strzelczak i Piotr Stachowiak. Panowie przez dwa pierwsze sety rywalizowali na zbliżonym poziomie. Kluczowy okazał się trzeci set, gdzie „Strzała” po świetnej końcówce uzyskał świetny wynik 164, przy dobrej grze przeciwnika 150. W ostatniej odsłonie Dawid powiększył swoją przewagą w kręglach, dzięki czemu przy stanie 3:1 (587:558) zapewnił kolejny punkt swojej drużynie. Najsłabszy pojedynek w tym meczu stoczyli Marcin Grzesiak i Adrian Zagata. „Gruzin” po obiecującym początku zdecydowanie spuścił z tonu. Marcin nie mógł znaleźć sposobu na poprawienie gry, ale mimo kiepskiej postawy wygrał seta w stosunku 118:110. Kolejne dziesięć rzutów w drugim secie nie przyniosło poprawy, a trener Alfy-Vector zdecydował się na zmianę. Po czterdziestu nieudanych rzutach Marcina, na torach zameldował się Piotr Kaczmarek. „Piter” tego dnia prezentował bardzo dobrą i skuteczną grę. Na uwagę zasługują cztery „całe” pod rząd, jakie nasz zawodnik uzyskał na trzecim torze w grze do zbieranych. Dzięki dobrej postawie Piotra, pojedynek zakończył się pewną wygraną w stosunku 4:0, przy wynikach 541:476. Warto również wspomnieć, że po sześćdziesięciu rzutach słabo grającego Zagatę zmienił Robert Jakubowski. ,
Trzeci blok to walka Macieja Krzyżostaniaka z Kacprem Michalakiem. Obaj Panowie również stoczyli ciekawy i wyrównany pojedynek, dzieląc się punktami w dwóch pierwszych setach. Najciekawszy moment tej rywalizacji miał miejsce w trzecim secie, gdzie zawodnicy uzyskali odpowiednio następujące wyniki: Michalak 156, Krzyżostaniak 146. W ogólnym rozrachunku walka o zwycięstwo trwała do samego końca. W ostatniej partii minimalnie lepszy okazał się nasz zawodnik (123:122) i dzięki wyższej sumie zbitych kręgli 537:534 (przy remisie w torach) dopisał kolejny punkt na konto „alfiarzy”. Na torach obok Leszek Torka miał za przeciwnika Piotra Mendykę. „Leon” w tym sezonie prezentuję bardzo wysoką i wyrównaną formę. Liczyliśmy na jego dobry występ i tym razem nie było inaczej. Po rewelacyjnym ostatnim torze w wykonaniu naszego zawodnika (172) wygrana z „Bocianem” w stosunku 4:0 stała się faktem. Bardzo dobry wynik uzyskany przez Leszka (606:529), zakończył zmagania meczowe na tarnowskiej kręgielni.

MIGAWKA MECZOWA

Szósta kolejka Superligi Mężczyzn przyniosła drużynie Alfy-Vector dwa duże punkty. Mimo wygranej z drużyną Startu Gostyń w stosunku 7:1 (3370:3175), poziom jaki prezentują nasi zawodnicy nie napawa optymizmem. Oprócz bardzo dobrej postawy Leszka Torki, Dawida Strzelczaka i udanej zmiany jaką zanotował Piotr Kaczmarek, reszta zawodników nie zaliczy tej kolejki do udanych. Szczególnie martwi słaba postawa Marcina Grzesiaka, który rozpoczął sezon bardzo dobrze, a w ostatnich dwóch kolejkach zaliczył bardzo słabe występy.

PROTOKÓŁ MECZOWY

Kolejny mecz ligowy zespół Alfy-Vector rozegra na wyjeździe 29 listopada, gdzie ich rywalem będzie drużyna Dziewiątki Amica-Wronki II. Spotkanie zapowiada się interesująco, gdyż w ubiegłym sezonie nasz zespół doznał tam porażki. Liczymy na poprawienie formy i skuteczny rewanż naszej drużyny ;)

/MG/

źródło: http://alfavector.kregle.net/