Polski Serwis Kręglarski

Kręgle klasyczne – sport na całe życie

Artykuł

To była dobra niedziela!

📁 Informacje klubowe 🕔21.wrzesień 2015

Drugi weekend ligowy tego sezonu był bardzo udany dla naszych trzech drużyn występujących w Superligach. Panie udały się na mecz do Tucholi, męska „jedynka” także rozegrała swój mecz w mieście położonym wśród Borów Tucholskich, a „dwójka” zagrała u siebie z Pilicą Tomaszów Mazowiecki. Jakie zanotowaliśmy rezultaty? Streszczenie poniżej.

Nasze panie wygrały swój wyjazdowy mecz w Tucholi 2:3, i choć wynik mógłby świadczyć, że mecz był na styku, to blisko 100 kręgli przewagi „Dziewiątki” pokazuje naszą przewagę tego dnia. Rewelacyjny wynik jak na obiekt Tucholanki zanotowała Natalia Skrzypczak-Bączkiewicz 591, świetnie zagrała również Sylwia Machniewska 562. Swoje pojedynki przegrały Kasia Mroczkiewicz 502 i Julia Brodziszewska 467.

Panowie stoczyli bardzo wyrównany bój z gospodarzami z Tucholi. Zakończyło się podziałem punktów 4:4, przy minimalnej przewadze w kręglach po naszej stronie 3059-3074. Punkty dla Dziewiątki zdobyli Krzysztof Sawala 499, Gracjan Machaj 542. Bez punktu Kamil Palacz 495, Tymek Ratajczak 515, Leszek Kowalski 506, Mateusz Sawala 517. Warto zaznaczyć, że na tle męskich wyników, rezultat Natalii Skrzypczak-Bączkiewicz budzi jeszcze większy szacunek.

Dziewiątka-Amica II przystępowała do meczu z Pilicą z mocnym postanowieniem poprawy. Przypomnijmy, że w ub. sezonie przegraliśmy w domu z Tomaszowianami. Tym razem mecz okazał się niespodziewanie łatwy do wygrania, choć może trzeba tu napisać, że po prostu zrobiliśmy swoje, każdy z graczy zagrał co najmniej na niezłym poziomie i zrealizował przedmeczowe założenia duetu „menedżersko-kapitanowego” 🙂 Maciej Kląskała 577, Włodzimierz Dutkiewicz 600, Artur Piosik 588, Filip Brzóska 549, Mateusz Borowski 564, Bartosz „King” Krug 581. Sześć pojedynków, sześć wygranych, 8-0 i 3459-3209 w kręglach. Troszkę zabrakło do drużynowego rekordu klubu, ale miejmy nadzieję, że jeszcze w tym sezonie uda się go poprawić! Wynik w setach 20-4 także świadczy o naszej przewadze. Z podniesionymi głowami liderujemy tabeli po 2 kolejce i jedziemy do Gostynia po kolejne punkty.

źródło: http://9wronki.pl/