Polski Serwis Kręglarski

Kręgle klasyczne – sport na całe życie

Artykuł

Postraszyły Mistrzynie Polski

📁 Informacje klubowe 🕔21.wrzesień 2015

Oba mecze superligowe naszych drużyn przypadły w drugiej kolejce w Lesznie. Panie wyjechały na trudny mecz do aktualnych Mistrzyń Polski i zapowiadały się duże emocje. Tak też się stało choć wynik meczu nie do końca odzwierciedla jego przebieg. Tylko w jednym z pojedynków Polonia 1912 wygrała zdecydowanie. Pozostałe pokazały, że stać nasze panie na wyrównaną walkę z najlepszymi.

SK-2015-16-polonia1912-alfa

Z bardzo dobrej strony pokazała się Ola Bonk, która rywalizowała z aktualną indywidualną Mistrzynią Polski – Kingą Konopą. Oli udało się urwać dwa sety, a o losie całego pojedynku zadecydowała suma strąconych kręgli w secie 2 i 3, w których Konopa zagrała na wysokim poziomie i przypieczętowała sobie tym wygraną. Dużą dawkę emocji przyspożył nam pojedynek Izy Torki z Joanną Lajtke. Po wygranych dwóch pierwszych setach przez leszczyniankę różnicą 21 kręgli w trzecim do gry powraca Iza. Wygrywa tor 24 kręglami i stawia Lajtke w nerwowej sytuacji, która ostatni tor musi przynajmniej zremisować aby wygrać z tarnowianką. Walka na torze ostatnim toczyłą się do ostatnich rzutów i zakończyła się upragnionym przez polonistkę remisem. Iza choć w łącznym dorobku strąciła więcej kręgli od Lajtke, pojedynek niestety przegrała.
W bloku drugim w pojedynku nr 3 Marta Duszyńska zmierzyła się z Natalią Włodarczyk. Set pierwszy rozgrzał nie tylko zawodniczki, lecz podobał się wszystkim kibicom. Wygrała jego zawodniczka Polonii 1912 różnicą 1 kręgla (161:160). Od drugiego toru dominowała już nasza zawodniczka, która wypracowała sobie dużą przewagę. Powrót Natalii do świetnej dyspozycji w ostatnim secie spowodował trochę nerwowości w grze Marty, lecz zwycięstwo udało się dowieźć do końca. Pojedynek Liwii Strzelczak z Anną Chwastyniak można określić mianem rywalizacji bez historii. Liwia grała w większości nieskutecznie, a jej przeciwniczka wykorzystywała to w całym pojedynku inkasując cztery punkty setowe.

Mecz zakończył się zwycięstwem gospodyń nad alfiankami 4:1 (10,5:5,5 -2274:2196) z poprawionym drużynowym rekordem kręgielni (2274).

PROTOKÓŁ MECZOWY

Następne spotkanie superligowe naszych pań odbędzie się w Tarnowie Podgórnym w dniu 11 października 2015 r. o godz 13.30. Zapowiada się kolejna dawka wysokich emocji ;) Do kręgielni Vector przyjeżdża Dziewiątka-Amica Wronki. Już teraz serdecznie zapraszamy do kibicowania.

źródło: http://alfavector.kregle.net/