Polski Serwis Kręglarski

Kręgle klasyczne – sport na całe życie

Artykuł

Młodzieżowy Puchar Borów Tucholskich i wygrana Michała!

📁 Informacje klubowe 🕔26.październik 2015

W zawodach w dniach 17-18 października wystartowała siódemka młodych kręglarzy Alfy-Vector, a największy sukces odniósł w kategorii chłopców Michał Bonk.

PBT2015_chlopcy

Jubileuszowy turniej w Tucholi odbył sie po raz 30., a we wszystkich kategoriach wystartowała równa ilość 100 młodych kręglarzy. Nasza młodzież złożona z dwóch chłopców, dwóch dziewczynek, jednego młodzika i dwóch juniorek młodszych generalnie wypadła najlepiej w najmłodszych kategoriach, po starszych spodziewaliśmy się lepszych rezultatów w zawodach.
Zwycięstwo w kategorii chłopców odniósł Michał Bonk. Eliminacje wygrał nieznacznie Daniel Stachecki (Zatoka Puck), lecz w finale to Michał osiągnął najlepszy wynik zawodów i zagwarantował sobie wygraną. Drugi z naszych chłopców Marcin Skrzypek, który zaczął dopiero niedawno swoją przygodę z kręglami uplasował się na miejscu szóstym.

PBT2015_dziewczynki

 

W kategorii dziewczynek wystartowały siostry Ryś. Marika stanęła na trzecim stopniu podium i należy odnotować to jako jej wielki sukces. Sandra zajęła miejsce piąte i co cieszy jej także udało się awansować do finałowej szóstki.
Wielki zawód przyniósł nam występ Kuby Cwojdzińskiego. Czołowemu zawodnikowi kategorii młodzików tym razem nie udało się nawet awansować do finałów. Kuba zawody zakończył na miejscu 13.
W kategorii juniorek młodszych do finału z dobrym wynikiem udało się awansować Weronice Torce. Niestety w finale nie poszło już tak dobrze i nasza zawodniczka musiał się zadowolić ostatnim miejscem w 10-osobowej stawce. Zaskoczeniem dla nas był na pewno brak awansu do finałów Oli Bonk, która uplasowała się ostatecznie na miejscu 17.

WYNIKI ZAWODÓW

A swoje nastroje niektórzy z naszych zawodników, będą mogli sobie poprawić na kolejnych młodzieżowych zawodach 20 listopada w Gostyniu. Zostanie tam rozegrany 14. Memorial J. Zybera i J Sobierajskiego. Mamy nadzieję, że tym razem starsza część alfiarzy weźmie rewanż za turniej w Tucholi i zobaczymy ich na miejscach medalowych ;)

źródło: http://alfavector.kregle.net/