Polski Serwis Kręglarski

Kręgle klasyczne – sport na całe życie

Artykuł

Kuba nadal Mistrzem Polski!

📁 Informacje klubowe 🕔07.grudzień 2015
Kuba nadal Mistrzem Polski!

Po emocjonującym starcie w niedzielnych finałach tytuł Mistrzowski obronił Kuba Cwojdziński!!!

kuba555_2

Tegoroczne Mistrzostwa Polski Młodzików rozegrano w Lesznie, a skromną ekipę Alfy-Vector tworzyło dwóch młodzików. W sobotni poranek na torach wystartowała nasza para w składzie Jakub Cwojdziński i Bartłomiej Duda. To, że liczyliśmy na dobry występ Kuby nie mogło dziwić. Natomiast Bartek rozegrał swoje pierwsze zawody, a jego wynik nie należał do imponujących. Cieszy natomiast, że trema jego nie zjadła, a on sam robi duże postępy. Być może już niebawem będzie liczyć się wśród swoich rówieśników? Zaznaczyć należy także, że swój pierwszy występ zanotował po zaledwie półtoramiesięcznym treningu w kręgle. Ostatecznie chłopacy nie liczyli się w stawce par młodzików i zakończyli rywalizację na miejscu 12. Indywidualny wynik Kuby 504 zapewnił mu start w indywidualnym finale z piątej pozycji. Bartek z wynikiem 356 uplasował się na miejscu 34. Wśród par młodziczek i młodzików triumfowali gospodarze z Polonii 1912. Mistrzyniami Polski została para w składzie Angelika Ciszewska i Anna Łochowicz, a Mistrzami – Karol Kube i Dominik Dykier.

kuba555

To co interesowało nas najbardziej w niedzielnych finałach to oczywiście start Kuby, który w eliminacjach nie zagrał dobrze. Pełne przyzwoite, lecz do gry w zbieranych można by mieć dużo uwag. Najbardziej niepokojąca była jednak strata do liderującego Krzysztofa Bartkowiaka (545) oraz Karola Kube (534). Kuba musiał stanąć na wyżynach, aby straty odrobić i liczyć na potknięcie rywali. Do finału przystąpił w przedostatnim bloku, a jego towarzyszem na torze obok był nie byle kto. Z Kubą Kląskałą reprezentującym Dziewiątkę-Amica Wronki walkę na torach toczą od lat i być może ten fakt wywarł dużą motywację w starcie naszego zawodnika. Gra obojga zawodników była ozdobą finału i zgodnie z przewidywaniami pokazali grę na wysokim poziomie. Grali świetnie, celujac w rekord kręgielni. Ostatecznie o pięć kręgli powyżej tego rekordu (555) zagrał młody „Cwojdek”, który z dużym niepokojem musiał czekać na to co zrobią zawodnicy w ostatnim bloku (najlepsza czwórka po eliminacjach). Nikomu jednak nie udało się pobić wspomnianej dwójki, a prowadzący po eliminacjach Krzysztof Bartkowiak musiał zadowolić się medalem brązowym. Ostateczna kolejność na podium młodzików to Cwojdziński, Kląskała i Bartkowiak.

kuba_podium

Mniej emocji było w finale młodziczek. Właściwie prowadzącą trójkę po eliminacjach: Ciszewską Angelikę, Łochowicz Annę (obie z Polonii 1912 Leszno) i Angelikę Przybysz dzieliła tak duża różnica w kręglach nad pozostałymi, że mogły tylko między sobą porywalizować o kolory medali. Ostatecznie kolejność się nie zmieniła, zasłużone zwycięstwo odniosła Angelika Ciszewska, która dwukrotnie rzuciła ponad 500 kręgli. Drugie miejsce dla Anny Łochowicz a brązową medalistką została Angelika Przybysz.

W klasyfikacji klubowej zajęliśmy czwarte miejsce. Wygrali gospodarze mistrzostw – Polonia 1912 Leszno.

WYNIKI MISTRZOSTW POLSKI MŁODZIKÓW

źródło: http://alfavector.kregle.net/

Share this article with friends