Polski Serwis Kręglarski

Kręgle klasyczne – sport na całe życie

Artykuł

Dobry start w Młodzieżowym Pucharze Borów Tucholskich

📁 Informacje klubowe 🕔22.październik 2015

Dziesięcioro młodych kręglarzy „Polonii 1912” z dobrym skutkiem zagrało w 30 Młodzieżowym Pucharze Borów Tucholskich.

W jubileuszowych 30 młodzieżowych zawodach Pucharu Borów Tucholskich wystartowała piękna ilość: 100 młodych kręglarzy, z czego 10 reprezentowało „Polonię” Leszno.
Nasza młodzież złożona z czwórki młodziczek i młodzików oraz szóstki juniorek i juniorów młodszych z pewnością zaliczała się w wielu przypadkach do faworytów turnieju. I generalnie przyznać trzeba, że „poloniści” wypadli dobrze w tych zawodach.
Wśród młodziczek nastąpiła zmiana pokoleniowa. Spora grupa zawodniczek awansowała do kategorii juniorek młodszych i pewnie trochę z tego powodu obsada akurat tej kategorii nie była zbyt liczna. Nas cieszy, że w tym sezonie, po odejściu Nicoletty Dudziak do starszej grupy wiekowej, sporo do powiedzenia powinny mieć w grupie młodziczek inne zawodniczki z Leszna. Numerem jeden w turnieju w Tucholi okazała się „polonistka” Angelika Ciszewska. Angela uzyskała najwyższy wynik eliminacji 521 będący jej nową życiówką. Po eliminacjach było wiadomo, że o końcowy sukces może z nią rywalizować jedynie Angelika Przybysz z Wronek (505). Do finału z czwartym rezultatem awansowała jeszcze Ania Łochowicz.
W finale trwała zacięta rywalizacja pomiędzy obiema imienniczkami – Angelikami. Ta z „Polonii” najpierw traciła przewagę z eliminacji by ostatni tor rozpocząć ze stratą 7 kręgli. Jednak tę stratę Angelika Ciszewska odrobiła i wygrała swój pierwszy turniej znów z wynikiem powyżej 500 (dokładnie 502) i z łącznym rezultatem 1023, nieznacznie wyprzedzając Angelikę Przybysz (1016). Anna Łochowicz do końca biła się o 3 miejsce z Olą Banaszak z Gostynia ale z wynikiem 930 okazała się się o 2 kręgle gorsza od zawodniczki „Startu”.

tuchola_2015_młodziczki
Do grupy młodzików przeszli w tym sezonie Filip Łochowicz i Mateusz Kraczewski i obaj wystarowali w Tucholi. Z lepszym skutkiem uczynił to Filip Łochowicz uzyskując trzeci wynik eliminacji 503. O pechu może mówić Mateusz Kraczewski, któremu do awansu do finału zabrakło 1 kręgla! Wynik 477 dał Matiemu 11 miejsce. A w finale Filip Łochowicz zaczął rewelacyjnie odrabiając pierwszym torem praktycznie całą stratę do lidera Jakuba Kląskały. Niestety skuteczności Filipowi zabrakło w dalszej grze i w efekcie uzyskał tylko wynik 482 a łącznie 985. Dało mu to i tak awans na drugie miejsce w zawodach. Wygrał Kląskała, który spokojnie powiększał przewagę i uzyskał łączny rezultat 1041. Turniejowy „brąz” dla Janka Klemenskiego z Wronek (977).

tuchola_2015_młodzicy
W grupie juniorek młodszych startowały 3 zawodniczki „Polonii” w komplecie awansując do finału: Natalia Włodarczyk była 6 po eliminacjach (525) a Dorota Kwapisz i Nicoletta Dudziak z identycznymi rezultatami 518 zajmowały miejsca 8 i 9. W finale świetnie zagrała Dudziak uzyskując wynik 547 i łącznie mając na koncie 1065 kręgli. Także lepiej niż w eliminacjach spisała się Dorota Kwapisz zbijając 533 kręgle i kończąc zawody z rezultatem 1051. Gorzej poszło Natalii Włodarczyk. Tym razem „Tala” uzyskała wynik 494 i spadła na 8 miejsce w klasyfikacji łącznej (1019). A obserwując grę i sumy wyników ostatniej grającej „szóstki” patrzyliśmy jak rosną szanse Nicoletty Dudziak na triumf w zawodach. Gdy po grze u najlepszej zawodniczki Wiktorii Jądrzyk z „Dziewiątki” widniał na totalizatorze wynik końcowy 1064 już gratulowalismy Nicoli zwycięstwa. Po sprawdzeniu wydruków okazało się, że to jednak zawodniczka z Wronek była lepsza a jej końcowy wynik brzmiał 1066. Nicoletta Dudziak zajęła więc miejsce nr 2.  A w ogóle w czołówce klasyfikacji juniorek młodszych było gęsto, bo trzecia w zawodach Julia Sidło z „Pilicy” uzyskała wynik 1060 a kolejne zawodniczki też 1060 oraz 1059. Blisko podium, na pozycji 6 zakończyła start w Tucholi Dorota Kwapisz (1051).
Z trójki juniorów młodszych „Polonii” do finału awansował tylko Mateusz Klecha. Wynik 521 dawał mu 9 pozycję. Szkoda startu Szymona Kaliskiego bo fatalnym ostatnim torem (108) zawalił sobie awans do finału. Wynik 508 dał mu 17 miejsce. Michał Tomaszewski na pozycji 22 po zbiciu 470 „kołków”. A w finale popis gry dał Patryk Lukaszewski ze „Startu” Gostyń, który do końcowej rozgrywki awansował z ostatnim wynikiem (519). Jednak grą na poziomie 584 i łącznym dorobkiem 1103 wyznaczył granicę, do której nikt nie dotarł. W ogóle zanosiło się na gostyńskie podium, bo po eliminacjach liderowali bracia Kacper i Jędrzej Michalakowie. Jednak w finale skutecznością popisał się Gracjan Machaj z Wronek i on rozdzielił zawodników „Startu”. Kolejność lokat 2, 3 i 4 była następująca: Gracjan Machaj (1086), Kacper Michalak (1085) i Jędrzej Michalak (1084). A za nimi, na pozycji 5 „polonista” Mateusz Klecha, który poprawił się w finale (550) i w podsumowaniu 2 startów miał na liczniku 1071 kręgli.

tuchola_2015_juniorzy_ml
A już za miesiąc w Gostyniu wielu uczestników zawodów w Tucholi będzie miało szansę do rewanżu podczas  Memoriału Józefa Zybera i jarosława Sobierajskiego.

📣WYNIKI KOŃCOWE