Polski Serwis Kręglarski

Kręgle klasyczne – sport na całe życie

Artykuł

Rekordowy występ Beaty Włodarczyk w Pucharze Niemiec

📁 Ze świata 🕔12.sierpień 2015
Rekordowy występ Beaty Włodarczyk w Pucharze Niemiec

Beata Włodarczyk zakończyła sezon kręglarski 2014/2015 mocnym akcentem, grając w finale Pucharu Niemiec na poziomie wyższym od jej własnego rekordu Polski.

Finałowy turniej o Puchar Niemiec rozgrywany był w centrum kręglarskim w mieście Lorsch. Formuła finału to klasyczne „Final Four” – mecze półfinałowe i finały.

„Victoria” Bamberg, w której Beata Włodarczyk gra już od wielu lat w półfinale pokonała zespół KC Schrezheim 6:2. Akurat ten występ nie był najlepszy w wykonaniu „Beci”. Grając po 60 rzutów z Beate Fritzmann uległy Verenie Schupp wynikiem 538:546 przy setach 2:2.
Zupełnie inaczej wyglądała gra Beaty Włodarczyk dzień później (28 czerwca 2015) w finale przeciwko zespołowi KV Liedolsheim. W pojedynku z Meliną Zimmermann także padł remis 2:2 ale uzyskany na poziomie 655:607. I te 655 kręgli zbitych przez Beatę Włodarczyk to rekord kregielni w Lorsch a co dla nas istotne, wynik wyższy o 1 kręgiel od rekordu Polski, także należącego do Beaty Włodarczyk od 2010 roku, i także ustanowionego w Pucharze Niemiec.
Stosowna dokumentacja zostanie przekazana do Polskiego Związku Kręglarskiego w celu oficjalnego zatwierdzenia wyniku Beaty Włodarczyk (655) jako nowego rekordu Polski.
Dla porządku informujemy, że kręglarski Puchar Niemiec został wywalczony przez oba zespoły „Victorii” Bamberg – drużynę żeńską i męską.
Wszystkich znających język niemiecki odsyłam do relacji z finałowego turnieju Pucharu Niemiec

źródło: http://polonia1912.pl