Polski Serwis Kręglarski

Kręgle klasyczne – sport na całe życie

Artykuł

Zmarł Wojciech Kudliński

📁 Od redakcji 🕔31.marzec 2021

W dniu 26.03.2021 wczesnym rankiem odszedł od nas „na wieczne kulanie” Prezes Honorowy Dziewiątka-Amica Wronki – WOJCIECH KUDLIŃSKI.

Pan Wojtek był prezesem klubu Dziewiątka Wronki od 12.12.1988 do 17.09.2004, w trudnych czasach dla wronieckiego klubu. Cały sport musiał mierzyć się z tym co nowe, lata przemian gospodarczych wymagały również od działaczy sportowych szukania nowych metod funkcjonowania. Ówczesnemu prezesowi wronieckiej „Dziewiątki” również przyszło się mierzyć z tym wyzwaniem, a receptą była prowadzona działalność gospodarcza, którą klub prowadził na „Zamościu” w kręgielni i hotelu. To pozwalało na realizację działalności sportowej. W okresie jego prezesury klub osiągnął pierwsze w historii sukcesy na arenie krajowej ale wroniecka młodzież zaczęła być również ważna sportowo dla polskiego kręglarstwa. Nie było wcale łatwo ale z panem Wojtkiem na czele, klub z Wronek dawał sobie świetnie radę. Po zmianach właścicielskich (przyp. hotel z kręgielnia kupiła od miasta – Amica) było duże ryzyko, że kręgle we Wronkach przestaną istnieć – osób, którzy uważali że kręgielnia we Wronkach to fanaberia, nie brakowało. Wojciech Kudliński jednak dopiął swego i głównie dzięki jego upartości udało się przenieść klub na wyremontowany obiekt kręgielni na teren Placu Targowego. Tu w 2004 roku prezes Wojtek przekazał pałeczkę młodszym działaczom, wspierając radą i dobrym słowem przez wszystkie następne lata. Za swoje zasługi dla sportu kręglarskiego został odznaczony Złotą Odznaką za zasługi dla kręglarstwa. W 2012 roku został Prezesem Honorowym Klubu Dziewiątka-Amica Wronki. W 2016 roku na obchodach 40-lecia klubu został uhonorowany statuetką „Najlepsi z najlepszych” w kategorii działaczy.

Msza św. pogrzebowa odbędzie się w dniu 06.04.2021 r. o godzinie 10:00 w Kościele Parafialnym pw. Św. Katarzyny we Wronkach (ul. Sierakowska), ceremonia pogrzebowa tuż po mszy na Cmentarzu Parafialnym we Wronkach (ul. Sierakowska).

 

Share this article with friends

Similar Articles

Życzenia Świąteczne

Życzenia Świąteczne

Wiele radości, wszelkiej pomyślności, radosnych i pogodnych Świąt Wielkanocnych, smacznego jajka, mokrego dyngusa oraz zdrowia, pogody ducha, w życzliwej i pełnej ciepła atmosferze przy świątecznym

Read More