Polski Serwis Kręglarski

Kręgle klasyczne – sport na całe życie

Artykuł

Zmarł Stanisław Kaczmarek

📁 Od redakcji 🕔23.sierpień 2022

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 21.08.2022 r. zmarł Stanisław Kaczmarek – członek honorowy PZKręgl.

Pan Stanisław był czynnym kręglarzem od lat 50 tych ubiegłego wieku, jednym z inicjatorów budowy kręgielni klasycznej w Pleszewie, od 1966 roku zastępcą kierownika sekcji kręglarskiej Ogniska TKKF Platan, a od 1978 roku kierownikiem tej sekcji. Był również jednym z inicjatorów wyposażenia kręgielni w automat do ustawiania wykonany przez Pleszewską Fabrykę Obrabiarek w 1979 roku. Nagrodzony sprawował funkcję wiceprezesa d/s sportowych OZK WFS w Kaliszu z siedzibą w Pleszewie. Długoletni członek Zarządu Ogniska TKKF, jak i sędzia kręglarski. Nade wszystko jednak cierpliwy trener i wychowawca wielu zawodników. Z jego nazwiskiem wiąże się szereg sukcesów pleszewskiego kręglarstwa, był trenerem Mistrzów Polski i reprezentantów kraju.
W roku 2016 w Muzeum Regionalnym w Pleszewie, PZKręgl. nadał Panu Stanisławowi Kaczmarkowi tytułu honorowego członka PZKręgl.

Rodzinie zmarłego składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Nabożeństwo pogrzebowe odbędzie się w dniu 24.08.2022 r. o godzinie 12:00 w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela w Pleszewie.

Share this article with friends

Similar Articles

Życzenia Świąteczne

Życzenia Świąteczne

Wiele radości, wszelkiej pomyślności, radosnych i pogodnych Świąt Wielkanocnych, smacznego jajka, mokrego dyngusa oraz zdrowia, pogody ducha, w życzliwej i pełnej ciepła atmosferze przy świątecznym

Read More