Polski Serwis Kręglarski

Kręgle klasyczne – sport na całe życie

Artykuł

Zmarł Jacek Klabiński

📁 Od redakcji 🕔21.lipiec 2019

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dnia 21.07.2019 r. w wieku 60 lat zmarł Jacek Klabiński.

Jacek Klabiński od młodzieńczych lat poświęcił wiele chwil swojego życia dla kręgli. Jego serce ukochało tą dyscyplinę, a dla kręgli zrobiłby wszystko. Swoją przygodę z kręglami zaczął pod okiem ojca Zbigniewa w KKS Lech Poznań, gdzie jako zawodnik zdobył wiele medali rangi Mistrzostw Polski oraz reprezentował barwy narodowe na arenach międzynarodowych. Po upadku sekcji kręglarskiej w Lechu swoje losy związał z TKKF Błękitny Express Lech, gdzie kontynuował karierę zawodniczą oraz zapoczątkował zainteresowanie w kierunku trenerskim. Zawsze można było się do niego zwrócić o pomoc, nigdy jej nie odmawiał i to zapewne sprawiło, że skoncentrował się na trenerce. Swoją cenną wiedzę, przekazywał w kolejnych latach młodszym kolegom z drużyny. W 2007 roku został trenerem KS Alfa-Vector. Z Tarnowem Podgórnym związał się na wiele lat, a jego doświadczenie przyczyniło się znacznie do zdobycia ze swoją drużyną seniorską kilkukrotnych tytułów mistrzowskich.
Dobra praca oraz rezultaty trenerskie zostały dostrzeżone przez władze związkowe. Powołany na trenera Kadry Narodowej Seniorów pełnił tą funkcję w ostatnich latach do roku 2018.

Jest nam niezmiernie przykro Jacku, że już nie zobaczymy Ciebie na kręgielni… 🙁

Rodzinie zmarłego składamy wyrazy współczucia.

Pogrzeb odbędzie się w dniu 25.07.2019 r. (czwartek) o godz. 10.00 na cmentarzu Miłostowo (kaplica od ul. Warszawskiej).

Share this article with friends

Similar Articles

Kolejna smutna informacja

Kolejna smutna informacja

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w wieku 76 lat odszedł od nas Stasiu Golczak - sportowiec, który przez całe życie

Read More