Polski Serwis Kręglarski

Kręgle klasyczne – sport na całe życie

Artykuł

W sprawie „Typera”…

📁 Od redakcji 🕔11.wrzesień 2015
Szanowni Państwo,
w związku z licznymi pytaniami i zamieszaniem w kontekście Kręglarskiej Ligi Typerów związanym z meczem pomiędzy I i II drużyną KK Dziewiątka-Amica Wronki, chciałbym wyjaśnić całą sytuację i uzasadnić unieważnienie typów tego spotkania.
 
W meczu nr 2 Superligi Mężczyzn rozgrywanego w ramach 1. kolejki spotkały się obie drużyny z Wronek. Składy obu zespołów w większości uległy zamianie w stosunku do składów z ubiegłego sezonu. Aż 12 z 14 zawodników wymienionych w protokole meczowym reprezentowało drużynę z innym numerem niż przed rokiem.
 
Właśnie ta zamiana wzbudziła wśród niektórych zaskoczenie, a część z uczestników typera uznała ją nawet jako nie w porządku.
 
18 z 22 osób uczestniczących w typowaniu wskazało drużynę I na zwycięzcę tego spotkania, sugerując się najprawdopodobniej składem drużyn z zeszłego sezonu. Pozostali 4 gracze, którzy wytypowali drużynę II, są zawodnikami klubu z Wronek.
 
Klub mimo wszystko miał całkowite prawo podjęcia takich właśnie decyzji selekcjonerskich. Regulaminy PZK nie obligują klubów do ogłoszenia listy zawodników zgłoszonych do rozgrywek Superligi w ramach danej drużyny. W regulaminie Kręglarskiej Ligi Typerów też nie ma żadnych zapisów regulujących podobne sytuacje. Typy te powinny zatem pozostać ważne.
 
Jednakże, mając na celu dobro całej zabawy i chęć wyrównania szans, za zgodą KK Dziewiątka-Amica Wronki zdecydowaliśmy się unieważnić typy tego meczu.
 
W imieniu Organizatorów,
 
Karol Kęsy
Kręglarska Liga Typerów