Polski Serwis Kręglarski

Kręgle klasyczne – sport na całe życie

Artykuł

Kolejna smutna informacja

📁 Od redakcji 🕔18.sierpień 2023

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w wieku 76 lat odszedł od nas Stasiu Golczak – sportowiec, który przez całe życie próbował sił w  różnych dyscyplinach sportowych. Swoją przygodę zawodniczą rozpoczął w latach 1958-1961 jako zapaśnik w barwach KS „Przemysław”. Następnie przez dwa lata reprezentował MKS „Zryw” grając w piłkę ręczną, a od 1963 do 1970 roku był szczypiorniakiem KS Energetyk.

W 1979 roku Stasiu odkrył nową pasję – kręglarstwo, które zaczął uprawiać wspólnie z żoną Krystyną. Początkowo grał na parkiecie w „Energetyku”, by później, od momentu założenia Alfy Poznań w 1989 roku, rywalizować także w klasyka. Reprezentując barwy Alfy, odnosił sukcesy, zarówno drużynowe, jak i indywidualne. Jego największe osiągnięcia to tytuł Mistrza OZK na parkiecie w 1989 roku oraz srebrny medal indywidualnie i w parze podczas Międzynarodowego Pucharu Poznania w 1988 roku.

Stasiu był osobą, która wnosiła wiele radości w każde towarzystwo. Jego niezachwiany uśmiech i pozytywne nastawienie do życia były inspiracją dla wielu.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę, 23 sierpnia 2023 roku o godzinie 11:50 na Cmentarzu Junikowskim w Poznaniu. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby oddać hołd i wspomnieć wspólne chwile spędzone ze Stasiem.

Niech spoczywa w pokoju.

Share this article with friends

Similar Articles

Żegnaj Jarku

Żegnaj Jarku

W dniu dzisiejszym przyszło się nam zmierzyć z wielce smutną informacją z Leszna. Zmarł Jarosław Klecha, wieloletni zawodnik Polonii 1912 Leszno,

Read More