Polski Serwis Kręglarski

Kręgle klasyczne – sport na całe życie

Artykuł

Ważna informacja odnośnie certyfikacji obiektów kręglarskich

📁 Komunikaty PZKręgl. 🕔07.sierpień 2019

W maju 2019 międzynarodowa federacja WNBA NBC zwróciła uwagę wszystkim swoim członkom o zapisach w Międzynarodowych Przepisach Sportowych NBC (International Sport Rules the NBC (ISR)), zgodnie z którymi punkty 4.4. i 4.5. wprowadzają konieczność posiadania certyfikatów międzynarodowych, które są wydawane po weryfikacji obiektu kręglarskiego przez uprawnione osoby.

Obowiązek ten dotyczy wszystkich obiektów, na których rozgrywane są mecze międzynarodowe (punkt 4.4. przepisów) ale również obiekty, na których rozgrywane są krajowe zawody, które są kwalifikacją do rozgrywek międzynarodowych (punkt 4.5.). Oznacza to, że wszystkie obiekty, na których są rozgrywane mecze najwyższej ligi krajowej oraz Indywidualne Mistrzostwa Polski, powinny posiadać międzynarodowy certyfikat. Superliga jest klasyfikacją do klubowych pucharów Świata, Europy i NBC a Indywidualne Mistrzostwa Polski kwalifikują zwycięzców do Indywidualnego Pucharu Świata.

Sekcja Kręglarstwa Klasycznego, biorąc pod uwagę fakt, że właściciele obiektów nie są gotowi do certyfikacji w tym roku, wystąpiła do władz światowych o zastosowanie karencji tego obowiązku dla naszego kraju. Wniosek został przyjęty a karencja obowiązuje do 30.06.2020 roku.

Zwracamy uwagę, że musimy wprowadzić nowe zasady certyfikacji – co zrobimy w nadchodzącym czasie. Mamy dwie osoby, które w Polsce mają uprawnienia (wydane przez WNBA NBC) do wykonywania badań a certyfikat wystawia federacja i obowiązuje on przez 3 lata. Koszty związane z przeprowadzeniem badań i wydaniem certyfikatu podamy po przygotowaniu nowego regulaminu.

Przypominamy, że na sezon 2019/2020 badania roczne – wg zasad obowiązujących do tej pory – przeprowadzają Kolegia Sędziów w Okręgowych Związkach Kręglarskich lub w przypadku braku możliwości Kolegium Sędziów SKK PZKręgl.

Share this article with friends

Similar Articles