Polski Serwis Kręglarski

Kręgle klasyczne – sport na całe życie

Artykuł

Turnieje kwalifikacyjne do ME powyżej 60 lat

📁 Komunikaty PZKręgl. 🕔22.styczeń 2019

Na stronie Sekcji Kręglarstwa Klasycznego PZKręgl. ukazała się informacja odnośnie możliwości uczestniczenia w Mistrzostwach Europy dla kręglarzy powyżej 60 roku życia.

W tym roku w Czechach (Rokycany) w dniach 27-31.05.2019 roku odbędą się Mistrzostwa Europy Ü60.
Warunkiem startu w tych zawodach jest kwalifikacja uzyskana podczas turniejów kwalifikacyjnych. Jest wyznaczonych 6 turniejów zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, z których awansuje po czterech zawodników.
Z listą turniejów oraz wynikami już zakończonych turniejów można zapoznać się na specjalnie utworzonej podstronie FIQ
Należy pamiętać, że aby wystartować w turnieju potrzebna jest koniecznie licencja zawodnicza, wydana przez krajową federację (w przypadku Polski – Polskiego Związku Kręglarskiego – licencja ze zdjęciem) oraz karta zdrowia. W przypadku awansu na Mistrzostwa Europy uczestnicy podlegają procedurze antydopingowej (potrzebna jest więc deklaracja, którą PZKręgl. musi dostarczyć do FIQ WNBC).

Ze strony naszej sekcji deklarujemy, że w przypadku awansu do Mistrzostw Europy będzie partycypować w kosztach udziału w zawodach finałowych. Z naszej strony nie widzimy przeciwwskazań do udziału w turniejach kwalifikacyjnych, jednak ten udział musi być pokrywany ze środków własnych zawodniczek i zawodników.

Maciej Kląskała
Przewodniczący SKK PZKręgl.

Share this article with friends