Polski Serwis Kręglarski

Kręgle klasyczne – sport na całe życie

Artykuł

KOMUNIKAT Kapitana Sportowego – zgłoszenia do lig 2023/24

📁 Komunikaty PZKręgl. 🕔17.czerwiec 2023

KOMUNIKAT Kapitana Sportowego SKK 1/6/2023 z dnia 17.06.2023 r.

ZGŁOSZENIA DO LIG W SEZONIE 2023/24

W związku z organizacją rozgrywek ligowych w sezonie 2023/24 prosimy kluby o zgłoszenia drużyn w nieprzekraczalnym terminie do 30.06.2023 r.

Po konsultacjach, w sezonie 2023/24 Zarząd PZKręgl. SKK planuje rozgrywać:

1. Superliga Kobiet (składy 6-osobowe – w lidze mogą uczestniczyć seniorki, juniorki oraz juniorki młodsze) – mecz/rewanż + III. runda u zwycięzcy dwumeczu (bez punktu bonusowego za dwumecz).
Zdecydowaliśmy się na rozgrywanie najwyższej (w Polsce jedynej) ligi wg przepisów międzynarodowych w składach 6-osobowych. Nie chcemy kolejny raz wnioskować do NBC o możliwość gry w składach 4-osobowych ponieważ zależy nam by najsilniejsze osobowo kluby mogły zaangażować wszystkie swoje zawodniczki a kluby, które do tej pory rywalizowały w składach 4-osobowych sięgnęły głębiej w swoje zasoby (młodsze zawodniczki) lub korzystały z zasobów innych klubów. Musimy zmotywować kluby do działania w tym obszarze, bo kolejne Drużynowe Mistrzostwa Świata pokazały dużą słabość naszej ligi i naszym zdaniem ta zmiana wpłynie pozytywnie w dłuższej perspektywie.

2. Superliga Mężczyzn (składy 6-osobowe – w lidze mogą uczestniczyć seniorzy, juniorzy oraz juniorzy młodsi) – mecz/rewanż + III. runda u zwycięzcy dwumeczu (bez punktu bonusowego za dwumecz).

3. Centralna Liga Młodzieżowa (składy mieszane 4-osobowe – w lidze mogą uczestniczyć juniorzy/ki, juniorzy/ki młodsi oraz młodzicy/czki) – mecz/rewanż (z punktem bonusowym za dwumecz).
Możliwość uczestniczenia młodzików/czek w Drużynowych Młodzieżowych Mistrzostwach Polski – to zmiana w Centralnej Lidze Juniorów (teraz Centralnej Lidze Młodzieżowej), która w przypadku chęci skorzystania z zawodników/czek z kategorii junior młodszy w Superlidze Kobiet i Mężczyzn nie zblokuje klubów w grze w Lidze Młodzieżowej.
Kolejne Mistrzostwa Świata U18 pokazały jak dużą wartością jest gra młodzieży w rozgrywkach ligowych. Stąd wprowadzane zmiany mają jeszcze bardziej zmotywować kluby do uczestniczenia w ligach i wykorzystanie potencjału juniorek i juniorów (U18 i U23).

Zgłoszenia oraz ewentualne uwagi prosimy kierować na adres Kapitana Sportowego SKK: jarek.bonk@pzkregl.pl

Share this article with friends

Similar Articles