Artykuł

38. Puchar Wronek – podsumowanie

📁 Informacje klubowe, Turnieje 🕔26.styczeń 2024
Podsumowujemy Puchar Wronek 2024 🏆
Zakończyliśmy dziś zmagania w 38. Pucharze Wronek 🔚 W tegorocznej edycji udział wzięło 196 uczestników z 8 klubów 🤩 Już od wtorku na naszej kręgielni toczyła się walka w 8 kategoriach, a najlepsi młodzicy i juniorzy młodsi, którzy awansowali do niedzielnych finałów rywalizowali dziś o najwyższe miejsca 🔝
W kategorii żakiń cztery czołowe miejsca zajęły reprezentantki Wrzosu Podolski Sieraków, a najlepsza okazała się Pola Łabędzka z wynikiem 325 🥇
W żakach natomiast trzy miejsca na podium wywalczyli zawodnicy Polonii 1912 Leszno, z których na najwyższym stopniu podium stanął Kacper Guzikowski – 347 🥇 Najlepszy z Dziewiątki, Antoni Kląskała zajął miejsce 4 💪
W dziewczynkach zwyciężyła Lena Wajn ze Startu Gostyń ustanawiając nowy rekord Polski – 290 🔥 Na drugim miejscu zawody zakończyła nasza zawodniczka – Maja Zastróżna 🥈
W chłopcach natomiast najlepszy okazał się Stefan Podolski z Sierakowa 🥇
Wśród młodziczek najlepsza bezapelacyjnie była Aleksandra Kępik z Czarnej Kuli Poznań, która bardzo dobrym występem w finale zapewniła sobie zwycięstwo w turnieju 🥇
W młodzikach miejsca w czołowej czwórce podzielili między siebie zawodnicy z Polonii i Wrzosu, a najlepszy był Leszczynianin Filip Kapela 🥇 Warto jednak docenić eliminacyjny występ naszego Pawła Sikory i osiągnięte przez niego 567 kręgli 🔥 Paweł jednak z przyczyn osobistych nie mógł wystąpić w finale.
W juniorkach młodszych najlepsza była Julia Łagódka ze Startu Gostyń, która nieznacznie wyprzedziła Kasię Nowakowską z Polonii Leszno 🤏 Miejsce 3. zajęła Wronczanka Natalia Kubiak przed klubową koleżanką Jagodą Rainką 👌
W juniorach młodszych natomiast najlepszy był Michał Bonk, który najlepszym rezultatem w turnieju osiągniętym w finale – 606, awansował z miejsca 7. 🥇
Podczas ceremonii zakończenia swoją obecnością zaszczycił wszystkich Zastępca Burmistrza MiG Wronki Robert Dorna, który wręczył najlepszym czwórkom w każdej kategorii puchary, dyplomy i drobne upominki 🏆 Zostały wręczone także dyplomy uznania dla rekordzistów Polski – Mai i Kai Zastróżnych oraz Marcela Piasty 💪
Najbliższymi młodzieżowymi zawodami są Mistrzostwa Polski U14, które rozegrane zostaną w pierwszy weekend marca w Sierakowie, natomiast do nas zapraszamy w tym samym czasie na zawsze szybkie i emocjonujące Mistrzostwa Polski U23 w sprintach i tandemach mieszanych 🇵🇱🏅