Polski Serwis Kręglarski

Kręgle klasyczne – sport na całe życie

Artykuł

Finał Indywidualnych Mistrzostw Polski Niewidomych i Słabowidzących

📁 Turnieje 🕔13.kwiecień 2016

W dniach 8-9 kwietnia w Gostyniu rozegrane zostały finały Indywidualnych Mistrzostw Polski Niewidomych i Słabowidzących. Wcześniej, w marcu, w Tomaszowie Mazowieckim zostały rozegrane eliminacje. W Gostyniu wystartowała więc ścisła czołówka polskich kręglarzy klasycznych wśród niewidomych i słabowidzących, by rywalizować o medale Mistrzostw Polski.

Ze szczegółowymi wynikami można zapoznać się tutaj WYNIKI IMP NiS Gostyń 2016

P1090563

Wśród niewidomych i słabowidzących mamy 3 kategorie, uzależnione od stopnia wady wzroku – B1 do B3 oraz oczywiście podział na płeć męską i żeńską.

W kategorii kobiet B1 zwyciężyła zawodniczka OMEGI Łódź – Mieczysława Stępniewska, wyprzedzając Karolinę Rzepę z ŁUCZNICZKI Bydgoszcz. Trzecie miejsce w tej kategorii zajęła Regina Szczypiorska z MORENY Iława. W kategorii B2 Mistrzynią Polski została Jadwiga Dudek z PIONKA Włocławek, drugie miejsce dla Marii Harazim z KAROLINKI Chorzów a trzecie dla Anny Barwińskiej z OMEGI Łódź. W kategorii B3 najlepsza okazała się Emilia Sawiniec z HETMANA Lublin, przed Ireną Curyło z PODGÓRZA Tarnów i Zofią Sarnacką z WARMII I MAZURY Olsztyn.

Wśród Panów, w kategorii B1 najlepszym okazał się Zdzisław Koziej z HETMANA Lublin, przed Szczepanem Polkowskim z MORENY Iława oraz Krzysztofem Tarkowskim z HETMANA Lublin. Wśród B2 Mistrzem Polski został Mieczysław Kontrymowicz z WARMII i MAZURY Olsztyn, przed Mieczysławem Sabajem z PODKARPACIA Przemyśl oraz Władysławem Wakulińskim z ŁUCZNICZKI Bydgoszcz. W kategorii B3 zwyciężył Zbigniew Strzelecki z KAROLINKI Chorzów, przed Grzegorzem Kanikułą z Hetmana Lublin oraz Albertem Sordylem z PODGÓRZA Tarnów.

Widać, że mapa polskich kręgli klasycznych wśród niewidzących i słabowidzących jest znacznie bogatsza niż w wyczynowym kręglarstwie. Kilka ośrodków, m.in. Łódź, Bydgoszcz, Olsztyn czy Lublin mają po kilka osiągnięć, mimo że w tych miastach nie ma obiektów klasycznych. Jak widać częste odwiedziny kręgielni w innych ośrodkach, szczególnie w Tomaszowie Mazowieckim, przynoszą jednak pozytywny skutek, który przekłada się również na wielkie osiągnięcia międzynarodowe.

Brawo dla organizatorów za sprawne przeprowadzenie zarówno eliminacji w Tomaszowie Mazowieckim jak i finałów w Gostyniu. Trzymamy kciuki za wszystkich medalistów by dalej rozwijali swoją pasję do naszego sportu.

📷Galeria zdjęć
Share this article with friends