Artykuł

XXXIII Puchar Wronek już za nami

📁 Turnieje 🕔25.Luty 2019

We Wronkach odbyła się 33 edycja Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Kręglarskiego o Puchar Wronek. Można rzec, że tym razem były to zawody międzynarodowe bo do Wronek zawitała kilkunastoosobowa ekipa z Czech a dokładnie z SKK Nachod. Dziękujemy naszemu przyjacielowi Zdenkowi Jaros, który zorganizował ten przyjazd.

W zawodach wystartowało 145 zawodniczek i zawodników z trzynastu klubów (dwunastu polskich i jednego z Czech). Wyniki były w większości bardzo dobre i zakręciło się nawet w grach finałowych blisko rekordów Polski. Najpierw Antoni Nowacki był bliski ustanowienia rekordu w młodzikach, zabrakło dwóch kręgli (ostatecznie zakończył z wynikiem 584). Później w finale juniorów młodszych niewiele zabrakło (bo trzech kręgli) Jakubowi Cwojdzińskiemu – 644.

W poszczególnych kategoriach zwyciężali: dziewczynki – Maria Pajor z Dziewiątki-Amica Wronki, chłopcach – Goran Brzóska z Dziewiątka-Amica Wronki, młodziczkach – Veronika Kabrtova z SKK Nachod, młodzikach – Antoni Nowacki z Polonii 1912 Leszno, juniorkach mł. – Wiktoria Jądrzyk z Dziewiątki-Amica Wronki oraz juniorach mł. – Jakub Cwojdziński z OSiR Vector Tarnowo Podgórne.

W klasyfikacji klubowej zwyciężyli gospodarze Dziewiątka-Amica Wronki przed Startem GostyńSKK Nachod.

Przypomnijmy, że turniej jest zaliczany do Młodzieżowego Grand Prix Polski

 

WYNIKI KOŃCOWE
Udostępnij artykułu swoim znajomym

Podobne artykuły

Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów

Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów

  Na 6-torowej kręgielni w Łaziskach Górnych rozegrane zostały ostatnie centralne zawody. Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów zgromadziło po kilka

Więcej informacji
Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły | Akceptuj