Polski Serwis Kręglarski

Kręgle klasyczne – sport na całe życie

Artykuł

XXXIII Puchar Wronek już za nami

📁 Turnieje 🕔25.luty 2019

We Wronkach odbyła się 33 edycja Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Kręglarskiego o Puchar Wronek. Można rzec, że tym razem były to zawody międzynarodowe bo do Wronek zawitała kilkunastoosobowa ekipa z Czech a dokładnie z SKK Nachod. Dziękujemy naszemu przyjacielowi Zdenkowi Jaros, który zorganizował ten przyjazd.

W zawodach wystartowało 145 zawodniczek i zawodników z trzynastu klubów (dwunastu polskich i jednego z Czech). Wyniki były w większości bardzo dobre i zakręciło się nawet w grach finałowych blisko rekordów Polski. Najpierw Antoni Nowacki był bliski ustanowienia rekordu w młodzikach, zabrakło dwóch kręgli (ostatecznie zakończył z wynikiem 584). Później w finale juniorów młodszych niewiele zabrakło (bo trzech kręgli) Jakubowi Cwojdzińskiemu – 644.

W poszczególnych kategoriach zwyciężali: dziewczynki – Maria Pajor z Dziewiątki-Amica Wronki, chłopcach – Goran Brzóska z Dziewiątka-Amica Wronki, młodziczkach – Veronika Kabrtova z SKK Nachod, młodzikach – Antoni Nowacki z Polonii 1912 Leszno, juniorkach mł. – Wiktoria Jądrzyk z Dziewiątki-Amica Wronki oraz juniorach mł. – Jakub Cwojdziński z OSiR Vector Tarnowo Podgórne.

W klasyfikacji klubowej zwyciężyli gospodarze Dziewiątka-Amica Wronki przed Startem GostyńSKK Nachod.

Przypomnijmy, że turniej jest zaliczany do Młodzieżowego Grand Prix Polski

 

WYNIKI KOŃCOWE
Share this article with friends