Artykuł

Wielkie branie – Dni Rybackie w Sierakowie 2018

📁 Turnieje 🕔23.Sierpień 2018

W dniach 24-26 sierpnia w Sierakowie w ramach Dni Rybackich został rozegrany turniej „Wielkie branie czyli Sierakowskie Dni Rybackie 2018”. W turnieju zagrało niespełna 60 kręglarskich zapaleńców, którzy już nie mogli doczekać się pierwszych oficjalnych zawodów w kalendarzu kręglarskim sezonu 2018/2019.

Mimo jeszcze wakacyjnej formy padło kilka cennych wyników a na pewno rywalizacja o zwycięstwo była ciekawa.

Wśród kobiet już w eliminacjach bezpieczną przewagę uzyskała Marta Strzelczak z Alfa-Vector Tarnowo Podgórne, która w finale mimo słabszego wyniku nie musiała martwić się i pewnie „złowiła” pierwszą pozycję. Na kolejnych miejscach między eliminacjami a finałem było sporo przetasowań. Drugie miejsce przypadło Beacie Śmiglak (Wróblewo, gm. Wronki), która lepszymi zbieranymi wygrała z Julią Brodziszewską z Dziewiątka-Amica Wronki.

Wśród panów po eliminacjach prowadził Patryk Konarkowski z Polonii 1912 Leszno, który w pierwszym starcie jako jedyny przekroczył granicę 600 kręgli (dokładnie strącając 601 pkt). W finałach jednak padła druga sześćsetka ze strony Dawida Strzelczaka (609) i to on ostatecznie zajął miejsce pierwsze. Już był w historii turniej (w Lesznie), w których para małżeńska Strzelczaków „zgarniała” główne trofea – tak też było w Sierakowie. Na drugim miejscu wśród mężczyzn Patryk Konarkowski a na trzeciej pozycji Robert Wojcieszak (OZK Wielkopolski), co należy pewnie uznać za niespodziankę turnieju (brawo Robert za dwa dobre starty).

 

WYNIKI KOŃCOWE

Udostępnij artykułu swoim znajomym

Podobne artykuły

32. Puchar Borów Tucholskich

32. Puchar Borów Tucholskich

  Pierwszy turniej sezonu w Młodzieżowym Grand Prix Polski za nami. Młodzi kręglarze z całej Polski rywalizowali w 32. Pucharze Borów

Więcej informacji
Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły | Akceptuj