Polski Serwis Kręglarski

Kręgle klasyczne – sport na całe życie

Artykuł

Wielkie branie – Dni Rybackie w Sierakowie 2018

📁 Turnieje 🕔23.sierpień 2018

W dniach 24-26 sierpnia w Sierakowie w ramach Dni Rybackich został rozegrany turniej „Wielkie branie czyli Sierakowskie Dni Rybackie 2018”. W turnieju zagrało niespełna 60 kręglarskich zapaleńców, którzy już nie mogli doczekać się pierwszych oficjalnych zawodów w kalendarzu kręglarskim sezonu 2018/2019.

Mimo jeszcze wakacyjnej formy padło kilka cennych wyników a na pewno rywalizacja o zwycięstwo była ciekawa.

Wśród kobiet już w eliminacjach bezpieczną przewagę uzyskała Marta Strzelczak z Alfa-Vector Tarnowo Podgórne, która w finale mimo słabszego wyniku nie musiała martwić się i pewnie „złowiła” pierwszą pozycję. Na kolejnych miejscach między eliminacjami a finałem było sporo przetasowań. Drugie miejsce przypadło Beacie Śmiglak (Wróblewo, gm. Wronki), która lepszymi zbieranymi wygrała z Julią Brodziszewską z Dziewiątka-Amica Wronki.

Wśród panów po eliminacjach prowadził Patryk Konarkowski z Polonii 1912 Leszno, który w pierwszym starcie jako jedyny przekroczył granicę 600 kręgli (dokładnie strącając 601 pkt). W finałach jednak padła druga sześćsetka ze strony Dawida Strzelczaka (609) i to on ostatecznie zajął miejsce pierwsze. Już był w historii turniej (w Lesznie), w których para małżeńska Strzelczaków „zgarniała” główne trofea – tak też było w Sierakowie. Na drugim miejscu wśród mężczyzn Patryk Konarkowski a na trzeciej pozycji Robert Wojcieszak (OZK Wielkopolski), co należy pewnie uznać za niespodziankę turnieju (brawo Robert za dwa dobre starty).

 

WYNIKI KOŃCOWE

Share this article with friends