Polski Serwis Kręglarski

Kręgle klasyczne – sport na całe życie

Artykuł

Pełno na pełnych…

📁 Turnieje 🕔24.maj 2016

Mistrzostwa Polski do pełnych, które w tym roku odbyły się w Lesznie, zgromadziły liczną grupę zawodniczek i zawodników. Aż 116 mężczyzn i 36 kobiet zgłosiło się na start tej najbardziej prestiżowej imprezy w grze do pełnych. Z uwagi na dużą liczbę graczy (151 osób) zawody musiały wystartować już w piątek. Starty piątkowe i sobotnie były eliminacjami w grze indywidualnej ale tradycyjnie też uczestnicy startowali też jako 3-osobowe drużyny.

W sobotę wyłoniliśmy zatem Drużynowych Mistrzów Polski Kobiet i Mężczyzn w grze do pełnych. Zarówno wśród drużyn kobiecych jak i męskich do końca trwała rywalizacja.

Ostatecznie triumfowały w konkurencji drużynowej pań leszczynianki, które tworzyły drużynę Astromal a były to: Anna Pawłowska, Joanna Neczyńska i Joanna Kurpisz. Drugie miejsce zajęła drużyna BJB, którą tworzyły Bogusława Ułasewicz, Jolanta Jaś i Beata Kaczmarek. Na najniższym poziomie podium stanęły zawodniczki zgłoszone jako zespół Alfa-Vector Tarnowo Podgórne: Jadwiga Wojcieszak, Danuta Pribe i Izabela Cwojdzińska.

Wśród drużyn męskich zwyciężył OKSiT Gmina Puck w składzie: Patryk Mudlaff, Michał Rohda i Adam Adolph. Drugie miejsce zajął zespół RKR Team, który tworzyli Radosław Cwojdziński, Karol Nowak i Robert Wojcieszak. Brązowe medale zdobyli natomiat gracze SGLK I Gostyń w składzie: Marek Podyma, Maciej Matyla i Karol Zagata.

W niedzielę rozegrano finały z udziałem najlepszych w eliminacjach: 20 kobiet i 30 mężczyzn.

Beata Śmiglak z Amica Wronki, która prowadziła po eliminacjach spadła w końcowej klasyfikacji na miejsce trzecie a wyprzedziły ją leszczynianki. Zwyciężyła Jolanta Jaś, której nie zdołała pokonać najlepiej kulająca w finale Joanna Kurpisz (397 kręgli w finale). Joasia przegrała złoto dwoma kręglami.

Wśród panów aż z 21 pierwszej pozycji podium zaatakował gracz Dziewiątka-Amica Wronki Leszek Kowalski, który wynikiem finałowym 393 kręgle wysoko postawił poprzeczkę. Aż do ostatniego rzutu ważył się los złotego medalu ale jednak tym ostatnim rzutem na najwyższe miejsce na podium wskoczył Patryk Mudlaff z Pucka, zrzucając Kowalskiego na miejsce drugie. Chyba dość niespodziewanie miejsce trzecie zajął Marek Nowak z Mosiny, który jednym kręglem wygrał z prowadzącym po eliminacjach Radkiem Cwojdzińskim.

 

📣WYNIKI KOŃCOWE

 

Share this article with friends