Kręgle klasyczne – sport na całe życie

Artykuł

Mistrzostwa Polski Par i Tandemów Mieszanych do pełnych – podsumowanie

📁 Turnieje 🕔10.listopad 2019

Kręgielnia im. Stanisława Gojżewskiego w Poznaniu była areną tegorocznych Mistrzostw Polski do pełnych w konkurencjach par i tandemów mieszanych. Tegoroczne zawody były szesnastą edycją mistrzostw rozgrywanych w tej formule a do Poznania zjechało blisko 100 graczy z całej Polski.

W klasyfikacji par kobiecych pierwsze miejsce zajęły zawodniczki gospodarzy: Agata Banaszak i Dorota Kopańska. Na drugim miejscu uplasowały się kręglarki reprezentujące dwa kluby z Tarnowa Podgórnego – Izabela Cwojdzińska i Justyna Witkowiak a na najniższym poziomie podium stanęły zawodniczki ze Śremu – Magdalena KaźmierczakMaria Michałowska.

Wśród panów rywalizacja była arcyciekawa a medalistów z trzech pierwszych miejsc dzieliły tylko 4 kręgle. Najwyższe miejsce na podium dla pary z Tucholi Karola LipińskiegoSławomira Polaszka. Drugie miejsce zdobyli gospodarze z Czarnej Kuli – Andrzej Nowak i Janusz Adamczak. Miejsce trzecie dla drugiej pary z Tucholi – Andrzeja Schmidta i Jarosława Przytarskiego.

Pary walczyły o medale mistrzowskie w sobotę a w niedzielę od rana na torach zobaczyliśmy tandemy mieszane. O medalach decydował jeszcze ostatni blok zawodów, więc emocji nie brakowało. Ostatecznie złoto dla tandemu mieszanego z Poznania – Agaty Banaszak Janusza Adamczaka. Drugie miejsce właśnie w ostatnim bloku wywalczył duet z Tucholi: Katarzyna WegnerAndrzej Schmidt. Trzecia lokata i brązowe medale dla małżeństwa z Leszna – Joanny i Krzysztofa Kurpisz.

Uroczystej dekoracji medalami Mistrzostw Polski dokonali prezes PZKręl. Bernard Broński, prezes honorowy PZKręgl. Bronisław Bednarek, przewodniczący Sekcji Kręglarstwa Klasycznego PZKręgl. Maciej Kląskała i wiceprzewodniczący SKK PZKręgl. Radosław Cwojdziński.