Polski Serwis Kręglarski

Kręgle klasyczne – sport na całe życie

Artykuł

Mistrzostwa Polski Młodzików

📁 Turnieje 🕔04.grudzień 2018
Mistrzostwa Polski Młodzików

We Wronkach rozegrane zostały na przełomie listopada i grudnia Mistrzostwa Polski Młodzików, które pokazały że kilka polskich ośrodków kręglarskich prężnie szkoli młodzież – to naprawdę dobry prognostyk na następne lata – tak trzymać.

Jednym z tych ośrodków jest zdecydowanie Pilica Tomaszów Mazowiecki, która zdobyła we Wronkach 5 medali, najwięcej z przybyłych na mistrzostwa klubów. Zawodniczki Pilicy zwyciężyły pierwszą z konkurencji par młodziczek. Mistrzyniami Polski zostały Karolina Wołczyk Kinga Klimek. Drugie miejsce zajęły zawodniczki Polonii 1912 Leszno – Weronika Gbiorczyk i Maja Mielcarek. Na najniższym stopniu start zakończyła druga para Pilicy – Aleksandra PrzybyłaMałgorzata Kompa.

Co ciekawe w każdej z konkurencji zwyciężał inny klub. Wśród par młodzików na najwyższym stopniu z tytułem Mistrza Polski zameldowali się zawodnicy Startu Gostyń – Dominik DutkiewiczMateusz Ptak, V-ce Mistrzem Polski zostali Kevin Prętki Kamil Tomalka z Dziewiątki-Amica Wronki a trzecie miejsce przypadło Pilicy Tomaszów Mazowiecki a dokładnie dla Norberta KoleckiegoMichała Skalskiego.

Indywidualną Mistrzynią Polski Młodziczek została zawodniczka z BOSiR Brzesko – Izabela Cebula, która zwyciężyła dużą przewagą nad dwiema piliczankami – Karoliną Wołczyk Aleksandrą Skoneczną.

Wśród młodzików tytuł Mistrza Polski obronił Michał Bonk z OSiR Vector Tarnowo Podgórne. Wicemistrzem Polski został Mateusz Ptak ze Startu Gostyń a na miejscu trzecim leszczynianin z Polonii 1912 – Antoni Nowacki.

Medale najlepszym wręczył przewodniczący SKK PZKręgl. – Maciej Kląskała w asyście, zadowolonych ze startu swoich podopiecznych, trenerów.

Mamy naprawdę dużo zdolnej młodzieży w klubach i z nadzieją można patrzeć w przyszłość… Najlepszym sposobem na podnoszenie poziomu jest bezpośrednia rywalizacja i bardzo dobrze, że prawidłowe szkolenie i zachęcanie do treningów odbywa się w większej liczbie klubów. Wielkie podziękowania dla wszystkich zaangażowanych

 

📣Wyniki
Share this article with friends

Similar Articles

41. Wielkopolska Zaprasza

41. Wielkopolska Zaprasza

W imieniu organizatorów dziękujemy za udział w młodzieżowym turnieju 41. Wielkopolska Zaprasza. Zawody odbyły się w dniach 21-24 września 2023

Read More