Artykuł

Mistrzostwa Polski do pełnych w Sierakowie

📁 Turnieje 🕔16.Maj 2017

Tegoroczne Drużynowe i Indywidualne Mistrzostwa Polski do pełnych odbyły się w terminie 12-14 maja 2017 r. na kręgielni w Sierakowie. W zawodach uczestniczyło 166 zawodników reprezentujących aż 50 drużyn. Wśród zawodników i zawodniczek mogliśmy podziwiać liczną grupę sierakowskich kręglarzy.

W klasyfikacji kobiet Indywidualne Mistrzostwa Polski do Pełnych zapewniła sobie Wojcieszak Jadwiga z Klubu Sportowego Alfa Vector Tarnowo Podgórne, która w rundzie eliminacyjnej była dopiero na II miejscu i traciła do najlepszej zawodniczki kwalifikacji – Marii Michałowskiej tylko 3 oczka. Dopiero w rundzie finałowej systematycznie odrabiała straty i ostatecznie pokonała rywalki, zdobywając łącznie 747 punktów. Druga na podium  Śleńska Elwira reprezentująca SGLK Gostyń dzielnie goniła faworytę. Brązowy medal wywalczyła faworytka eliminacji Maria Michałowska, która po 4 seriach rzutów rzuciła 722 punkty.

Klasyfikacji mężczyzn tytuł Mistrza Polski wywalczył Stachecki Arkadiusz zawodnik grający w drużynie OKSIT PUCK 1, który z dorobkiem 765 punktów wyprzedził Remigiusza Szabela oraz Patryka Wawrzyniaka.