Artykuł

XXIV Memoriał Stanisława Krzymińskiego i Bronisława Nowackiego

📁 Turnieje 🕔25.Kwiecień 2017

130 zawodników z 11 klubów wystartowało w 24 Memoriale Stanisława Krzymińskiego i Bronisława Nowackiego w Lesznie. W turnieju padło wiele dobrych wyników i kilka bardzo dobrych a nawet nowych rekordów kręgielni.

W klasyfikacji klubowej zwyciężyła Dziewiątka-Amica Wronki, przed Polonią 1912 Leszno i OSiR-Vector Tarnowo Podgórne.

W poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężali: dziewczynki – Dominika Wysocka z Tucholanki Tuchola (bijąc dwukrotnie rekord kręgielni – ostatecznie 341), chłopcy – Michał Bonk z Alfa-Vector Tarnowo Podgórne, młodziczki –  Maja Wąsala – OSiR Vector Tarnowo Podgórne, młodzicy – Filip Łochowicz z Polonii 1912 Leszno (w finale rekord kręgielni 578 kręgli, wcześniej rekord kręgielni krótko należał do Tobiasza Wilka z Dziewiątki-Amica Wronki – 577), juniorki mł. – Katarzyna Mroczkiewicz z Dziewiątki-Amica Wronki, juniorzy mł. – Bartosz Ruszczyk z Dziewiątki-Amica Wronki.

Najlepszych w turnieju dekorowali podczas zakończenia zawodów Nina Waszak – córka jednego z patronów imprezy (Stanisława Krzymińskiego) oraz nowy Przewodniczący Sekcji Kręglarstwa Klasycznego PZKręgl. – Maciej Kląskała i trener Kadry Narodowej U-18 – Marek Torka. Podczas zakończenia Kląskała i Torka wręczyli powołania na Puchar Świata U-14 i Mistrzostwa Świata U-18, które odbędą się niebawem w Dettenheim (Niemcy).

WYNIKI KOŃCOWE

 

Udostępnij artykułu swoim znajomym

Podobne artykuły

Puchar Dni Borów Tucholskich 2017

Puchar Dni Borów Tucholskich 2017

W Tucholi odbył się tradycyjnie letni turniej o Puchar Dni Borów Tucholskich, który cyklicznie jest rozgrywany w lipcu. Dla kręglarzy jest

Więcej informacji
Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły | Akceptuj