Artykuł

XXIV Memoriał Stanisława Krzymińskiego i Bronisława Nowackiego

📁 Turnieje 🕔25.Kwiecień 2017

130 zawodników z 11 klubów wystartowało w 24 Memoriale Stanisława Krzymińskiego i Bronisława Nowackiego w Lesznie. W turnieju padło wiele dobrych wyników i kilka bardzo dobrych a nawet nowych rekordów kręgielni.

W klasyfikacji klubowej zwyciężyła Dziewiątka-Amica Wronki, przed Polonią 1912 Leszno i OSiR-Vector Tarnowo Podgórne.

W poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężali: dziewczynki – Dominika Wysocka z Tucholanki Tuchola (bijąc dwukrotnie rekord kręgielni – ostatecznie 341), chłopcy – Michał Bonk z Alfa-Vector Tarnowo Podgórne, młodziczki –  Maja Wąsala – OSiR Vector Tarnowo Podgórne, młodzicy – Filip Łochowicz z Polonii 1912 Leszno (w finale rekord kręgielni 578 kręgli, wcześniej rekord kręgielni krótko należał do Tobiasza Wilka z Dziewiątki-Amica Wronki – 577), juniorki mł. – Katarzyna Mroczkiewicz z Dziewiątki-Amica Wronki, juniorzy mł. – Bartosz Ruszczyk z Dziewiątki-Amica Wronki.

Najlepszych w turnieju dekorowali podczas zakończenia zawodów Nina Waszak – córka jednego z patronów imprezy (Stanisława Krzymińskiego) oraz nowy Przewodniczący Sekcji Kręglarstwa Klasycznego PZKręgl. – Maciej Kląskała i trener Kadry Narodowej U-18 – Marek Torka. Podczas zakończenia Kląskała i Torka wręczyli powołania na Puchar Świata U-14 i Mistrzostwa Świata U-18, które odbędą się niebawem w Dettenheim (Niemcy).

WYNIKI KOŃCOWE

 

Udostępnij artykułu swoim znajomym

Podobne artykuły

JESIENNY TURNIEJ PAR 2017 za nami…

JESIENNY TURNIEJ PAR 2017 za nami…

  16 września 2017 rozegrany został na leszczyńskiej kręgielni Jesienny Turniej Par. Uczestnikami byli sympatycy kręglarstwa, nie grający w najwyższych rozgrywkach

Więcej informacji
Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły | Akceptuj