Polski Serwis Kręglarski

Kręgle klasyczne – sport na całe życie

Artykuł

Finał TURNIEJU MIAST

📁 Turnieje 🕔23.kwiecień 2018

Pod hasłem „Dzieje się w Sierakowie” zawodniczki i zawodnicy rywalizowali o zwycięstwo w zawodach, organizowanych przez Wrzos Sieraków ale również by zdobyć ostatnie punkty w klasyfikacji generalnej ogólnopolskiego cyklu Turniej Miast.

W sierakowskim turnieju sypnęło kilkoma znakomitymi rezultatami. Wśród kobiet zwyciężyła Izabela Cwojdzińska (366) przed wronczankami Teresą Kowalską (362) i Edytą Kląskała (356). Dla Izy było to cenne zwycięstwo bo dało jej również miejsce pierwsze w klasyfikacji generalnej. Podium w Turnieju Miast wśród kobiet dla trójki z Tarnowa Podgórnego. Oprócz Izy podium zajęły Justyna Witkowiak i Danuta Pribe.

Jeszcze wyższy poziom mieliśmy w Sierakowie wśród mężczyzn. O pierwszym miejscu decydowała większa liczba „dziewiątek”. Równe wyniki po 390 kręgli zdobyli Marcin Michalak z Wronek i Jarosław Przytarski z Tucholi. Więcej „całych” strącił jednak Marcin i to on triumfował w Sierakowie. Jarek drugi ale w całym cyklu Turnieju Miast to tucholanin zwycięża. W Sierakowie miejsce trzecie przypadło Marcinowi Kuczejko z Sierakowa. W klasyfikacji łącznej mężczyzn w Turnieju Miast drugie miejsce dla Radosława Cwojdzińskiego z Tarnowa Podgórnego a trzecie dla Remigiusza Szabela z Leszna.

W klasyfikacji miast zwycięża Leszno przed Brzeskiem i Wronkami.

Turniej Miast wrócił po kilku latach nieobecności. Formuła troszkę inna ale frekwencja w turniejach przyzwoita i chyba można uznać iż pomysł wypalił. Będziemy jeszcze rozmawiać o tym, czy coś warto poprawić. Możemy jednak założyć, że w kolejnym sezonie będziemy ten cykl kontynuować.

Wszystkim, którzy organizowali poszczególne turnieje i pomagali przy organizacji całego cyklu, bardzo dziękujemy.

WYNIKI 📣Klasyfikacja generalna TURNIEJU MIAST

 

Share this article with friends