Artykuł

40. Międzynarodowy Puchar Poznania

📁 Turnieje 🕔30.Sierpień 2017

40 Puchar Poznania, rozegrany w dniach 24-27.08.2017, przyciągnął na poznańskie tory blisko setkę kręglarzy z Polski ale też gości z Danii i Estonii. Właśnie duet z Estonii – Markko Abel i Heret Ots trzeci raz z rzędu zwyciężyli w konkurencji mikst. Indywidualnie zwyciężali gospodarze – Ewa Iwicka, która od tego sezonu reprezentuje Czarną Kulę Poznań oraz Sebastian Piosik, również grający aktualnie dla poznańskiego klubu.

Ozdobą turnieju był świetny rezultat Sebastiana Piosika, który w finale zagrał 630 kręgle !!! Niewiele zabrakło Sebie do ustanowienia rekordu kręgielni, który od 2007 roku należy do Michała Grędziaka (634).

Podczas ceremonii zakończenia zawodów Henryk Kulinowski krótko przedstawił historię tego tradycyjnego turnieju. Najlepszych dekorowali zaproszeni goście, znamienici poznańscy działacze kręglarscy oraz władze PZKręgl.

WYNIKI ONLINE

 

 

Udostępnij artykułu swoim znajomym

Podobne artykuły

W Sierakowie rozdaliśmy medale w Mistrzostwach Polski Seniorów A

W Sierakowie rozdaliśmy medale w Mistrzostwach Polski Seniorów A

W dniach 12-13 maja 2018 w Sierakowie odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów A, czyli zawodniczek i zawodników powyżej 50 lat. Zarówno

Więcej informacji
Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły | Akceptuj