Polski Serwis Kręglarski

Kręgle klasyczne – sport na całe życie

Artykuł

Zmarł Wojciech Kudliński

📁 Od redakcji 🕔31.marzec 2021

W dniu 26.03.2021 wczesnym rankiem odszedł od nas „na wieczne kulanie” Prezes Honorowy Dziewiątka-Amica Wronki – WOJCIECH KUDLIŃSKI.

Pan Wojtek był prezesem klubu Dziewiątka Wronki od 12.12.1988 do 17.09.2004, w trudnych czasach dla wronieckiego klubu. Cały sport musiał mierzyć się z tym co nowe, lata przemian gospodarczych wymagały również od działaczy sportowych szukania nowych metod funkcjonowania. Ówczesnemu prezesowi wronieckiej „Dziewiątki” również przyszło się mierzyć z tym wyzwaniem, a receptą była prowadzona działalność gospodarcza, którą klub prowadził na „Zamościu” w kręgielni i hotelu. To pozwalało na realizację działalności sportowej. W okresie jego prezesury klub osiągnął pierwsze w historii sukcesy na arenie krajowej ale wroniecka młodzież zaczęła być również ważna sportowo dla polskiego kręglarstwa. Nie było wcale łatwo ale z panem Wojtkiem na czele, klub z Wronek dawał sobie świetnie radę. Po zmianach właścicielskich (przyp. hotel z kręgielnia kupiła od miasta – Amica) było duże ryzyko, że kręgle we Wronkach przestaną istnieć – osób, którzy uważali że kręgielnia we Wronkach to fanaberia, nie brakowało. Wojciech Kudliński jednak dopiął swego i głównie dzięki jego upartości udało się przenieść klub na wyremontowany obiekt kręgielni na teren Placu Targowego. Tu w 2004 roku prezes Wojtek przekazał pałeczkę młodszym działaczom, wspierając radą i dobrym słowem przez wszystkie następne lata. Za swoje zasługi dla sportu kręglarskiego został odznaczony Złotą Odznaką za zasługi dla kręglarstwa. W 2012 roku został Prezesem Honorowym Klubu Dziewiątka-Amica Wronki. W 2016 roku na obchodach 40-lecia klubu został uhonorowany statuetką „Najlepsi z najlepszych” w kategorii działaczy.

Msza św. pogrzebowa odbędzie się w dniu 06.04.2021 r. o godzinie 10:00 w Kościele Parafialnym pw. Św. Katarzyny we Wronkach (ul. Sierakowska), ceremonia pogrzebowa tuż po mszy na Cmentarzu Parafialnym we Wronkach (ul. Sierakowska).

 

Share this article with friends

Similar Articles

Smutna wiadomość z Poznania

Smutna wiadomość z Poznania

Ze smutkiem informujemy, że 30 marca 2022 roku zmarł Robert Sznajder – wieloletni zawodnik KKS Lech Poznań i KTKFiT Błękitny

Read More