Artykuł

Stanisław Kaczmarek uhonorowany przez PZKręgl.

📁 Od redakcji 🕔13.październik 2016

W Muzeum Regionalnym w Pleszewie odbyła się niezwykła uroczystość. Polski Związek Kręglarski nadał Panu Stanisławowi Kaczmarkowi tytułu honorowego członka.

stanislaw-kaczmarek-uhonoro
Starym kręglarzom nie trzeba przypominać postaci pana Stasia, jednak wyrosło już kilka pokoleń, które nie miały szczęścia zetknąć się z tym wybitnym pleszewskim działaczem. Warto przypomnieć, że pan Stanisław był czynnym kręglarzem od lat 50 tych ubiegłego wieku, jednym z inicjatorów budowy kręgielni klasycznej w Pleszewie, od 1966 roku zastępcą kierownika sekcji kręglarskiej Ogniska TKKF Platan, a od 1978 roku kierownikiem tej sekcji. Był również jednym z inicjatorów wyposażenia kręgielni w automat do ustawiania wykonany przez Pleszewską Fabrykę Obrabiarek w 1979 roku. Nagrodzony sprawował funkcję wiceprezesa d/s sportowych OZK WFS w Kaliszu z siedzibą w Pleszewie. Długoletni członek Zarządu Ogniska TKKF, jak i sędzia kręglarski. Nade wszystko jednak cierpliwy trener i wychowawca wielu zawodników. Z jego nazwiskiem wiąże się szereg sukcesów pleszewskiego kręglarstwa, był trenerem Mistrzów Polski i reprezentantów kraju.
Nadanie Panu Stanisławowi Kaczmarkowi tytułu honorowego członka PZK w Muzeum nie było przypadkiem, gdyż obecnie eksponuje ono wystawę „Sport pleszewski. Tradycje sportowe Pleszewa do roku 1999 r”. Pokaźna część ekspozycji poświęcona jest tradycjom kręglarskim Pleszewa od 1884 roku.

treść oraz zdjęcie nadesłane przez Przemysława Spychaja

Udostępnij artykułu swoim znajomym

Podobne artykuły

Zmarł Tadeusz Bożek

Zmarł Tadeusz Bożek

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 22.04.2021 r. zmarł Tadeusz Bożek - wieloletni zawodnik i działacz Klubu Sportowego Polonia i

Więcej informacji