Artykuł

W 2020 w Tarnowie Podgórnym nie odbędą się Mistrzostwa Świata

📁 Komunikaty PZKręgl. 🕔01.Wrzesień 2020
W 2020 w Tarnowie Podgórnym nie odbędą się Mistrzostwa Świata

Kolejna decyzja władz kręglarskiej federacji międzynarodowej WNBA NBC związana z Covid-19.W tym roku nie odbędą się Mistrzostwa Świata w Tarnowie Podgórnym, które zostały przełożone wcześniej z maja na listopad. Aktualna sytuacja związana z epidemią nie pozwala na rozegranie turniejów mistrzowskich w Polsce w tym roku. Oznacza to, że w roku 2020 nie odbędzie się Puchar Świata U18, Mistrzostwa Świata U23 i Indywidualne Mistrzostwa Świata Seniorów.

Z uwagi na to, że władze niemieckiego Plauen wycofali się z organizacji przyszłorocznych Mistrzostw Świata w Niemczech, a Gmina Tarnowo Podgórne nadal utrzymuje w mocy chęć organizacji imprezy mistrzowskiej – zaproponowano by w maju 2021 w Tarnowie Podgórnym odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Świata Seniorów, Mistrzostwa Świata U18 i Puchar Świata U14 (zgodnie z przyjętemu wieloletnim kalendarzem międzynarodowym). Rozważane jest też wyjątkowo, zorganizowanie w ramach tego cyklu również Mistrzostw Świata U23.

Czekamy teraz na wypracowanie między stronami porozumienia w tej sprawie, aneksowania umów etc.

Dokument, z którym można się zapoznać, niesie też informację o tym, że planowane w Tarnowie Podgórnym Mistrzostwa Europy Seniorów pow. 60 lat odbędą się w innym miejscu i terminie.

Pismo WNBA NBC z dnia 31.08.2020
Udostępnij artykułu swoim znajomym

Podobne artykuły

Akcja „koszulkowa” dla sędziów

Akcja „koszulkowa” dla sędziów

Zachęcamy wszystkich sędziów do wypełnienia formularza i zamówienia nowej koszulki sędziowskiej, jaką Zarząd SKK i Kolegium Sędziów SKK chce wprowadzić

Więcej informacji
Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły | Akceptuj