Artykuł

W 2020 w Tarnowie Podgórnym nie odbędą się Mistrzostwa Świata

📁 Komunikaty PZKręgl. 🕔01.Wrzesień 2020
W 2020 w Tarnowie Podgórnym nie odbędą się Mistrzostwa Świata

Kolejna decyzja władz kręglarskiej federacji międzynarodowej WNBA NBC związana z Covid-19.W tym roku nie odbędą się Mistrzostwa Świata w Tarnowie Podgórnym, które zostały przełożone wcześniej z maja na listopad. Aktualna sytuacja związana z epidemią nie pozwala na rozegranie turniejów mistrzowskich w Polsce w tym roku. Oznacza to, że w roku 2020 nie odbędzie się Puchar Świata U18, Mistrzostwa Świata U23 i Indywidualne Mistrzostwa Świata Seniorów.

Z uwagi na to, że władze niemieckiego Plauen wycofali się z organizacji przyszłorocznych Mistrzostw Świata w Niemczech, a Gmina Tarnowo Podgórne nadal utrzymuje w mocy chęć organizacji imprezy mistrzowskiej – zaproponowano by w maju 2021 w Tarnowie Podgórnym odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Świata Seniorów, Mistrzostwa Świata U18 i Puchar Świata U14 (zgodnie z przyjętemu wieloletnim kalendarzem międzynarodowym). Rozważane jest też wyjątkowo, zorganizowanie w ramach tego cyklu również Mistrzostw Świata U23.

Czekamy teraz na wypracowanie między stronami porozumienia w tej sprawie, aneksowania umów etc.

Dokument, z którym można się zapoznać, niesie też informację o tym, że planowane w Tarnowie Podgórnym Mistrzostwa Europy Seniorów pow. 60 lat odbędą się w innym miejscu i terminie.

Pismo WNBA NBC z dnia 31.08.2020
Udostępnij artykułu swoim znajomym

Podobne artykuły

Certyfikaty dla kręgielni – przedłużone terminy ważności

Certyfikaty dla kręgielni – przedłużone terminy ważności

Zarząd Sekcji Kręglarstwa Klasycznego PZKręgl. postanowił przedłużyć okres ważności ŚWIADECTWA STANU TECHNICZNEGO KRĘGIELNI. Okres wydłużamy ze względu na trwającą pandemię

Więcej informacji
Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły | Akceptuj