Polski Serwis Kręglarski

Kręgle klasyczne – sport na całe życie

Artykuł

TPK Wejherowo bez szans

📁 Informacje klubowe 🕔10.listopad 2015

W minioną niedzielę nasze panie rozegrały kolejny mecz superligowy. Tym razem ich przeciwniczkami była drużyna Towarzystwa Przyjaciół Kręglarstwa z Wejherowa.
Drużyna gości nie sprawiła większych trudności alfiankom, które wygrały w Vectorze bardzo pewnie 5:0.

Bardzo udany występ zobaczyliśmy w wykonaniu Weroniki Torki, która w pojedynku z Martą Gołębiewską oddała tylko jeden set. Niewiele brakowało, aby Weronika poprawiła swój rekord życiowy. Niestety „dziury” oddane w ostatnich rzutach zaprzepaściły tą okazję. Ostatnie starty Joanny Filip w Tarnowie Podgórnym pokazały, że jest w dobrej formie. I tym razem nie było inaczej. Asia uzyskała swój najlepszy rezultat w tym sezonie (575) przy okazji demolując swoją rywalkę – Karolinę Ehrlich 4:0 przy ponad 100-kręglowej przewadze.

MIGAWKA MECZOWA

Najwięcej wyrównanej walki zobaczyliśmy w trzecim pojedynku. Przy w miarę zbliżonych wynikach końcowych (484:467), lepsza od Pauliny Ptach okazała się Dominika Zygarłowska, która po wygraniu pierwszych trzech setów zapewniła sobie zwycięstwo. Ostatni tor należał do zawodniczki gości, lecz nie wpłynął już na losy tego pojedynku. Bez historii odbyło się starcie Izy Torki z Klaudią Krause-Jarzembińską. Wejherowiankom nie pomogła nawet zmiana na Agnieszkę Kreft. Iza wygrała pewnie wszystkie sety uzyskując drugi wynik meczu.

PROTOKÓŁ MECZOWY

Alfa-Vector pokonała TPK Wejherowo 2:0 (5:0, 14:2, 2144:1928). Po 6 kolejkach ligowych drużyna Alfy-Vector zajmuje 3 miejsce ze stratą 4 punktów do Polonii 1912 Leszno i Dębinek Gdańsk.
Następny mecz nasze panie rozegrają 29 listopada w Poznaniu, gdzie podejmować je będą zawodniczki Czarnej Kuli. Spotkanie zapowiada się arcyciekawie. Zwycięstwo zapewni tarnowiankom umocnienie się na miejscu 3, przegrana zepchnie nas zapewne na miejsce 4. Już teraz serdecznie zapraszamy do kibicowania naszej drużynie na kręgielni przy ul. Piastowskiej 40a. Mecz rozpocznie się o godz. 12.00.

źródło: http://alfavector.kregle.net/