Polski Serwis Kręglarski

Kręgle klasyczne – sport na całe życie

Artykuł

Ogromny triumf Pilicy na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Gostyniu

📁 Informacje klubowe 🕔07.kwiecień 2016

Aż 8 medali, w tym 4 złote i 4 srebrne wywalczyli reprezentanci KS Pilica Tomaszów Maz. w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, które w dniach 1-3 kwietnia rozgrywane były na torach w Gostyniu. W klasyfikacji medalowej KS Pilica zdecydowanie zajęła pierwsze miejsce. Tomaszowscy kręglarze zdominowali gostyńskie mistrzostwa w większości konkurencji. Już w piątek Joanna Pawłowska i Julia Sidło zdobyły złoty medal w parze, Pawłowska wygrała eliminacje indywidualne, wchodząc do finału, który miał się odbyć w niedzielę, a Sidło zakwalifikowała się na ósmym miejscu.

Zaraz po dziewczętach swoje zmagania rozpoczęli chłopcy. Mateusz Goździk i Szymon Kosz w parze zdobyli srebro, a Goździk zakwalifikował się do finału indywidualnego na trzeciej pozycji.


W sobotę znane były wyniki MP drużynowych. Drużyna juniorek Pilicyw składzie: Joanna Pawłowska, Katarzyna Paduszyńska, Julia Sidło, Angelika Wojtaszek zdobyły srebrny medal, a drużyna męska w składzie: Dominik Cyniak, Mateusz Goździk, Szymon Kosz, Mateusz Kuta zajęła szóste miejsce. Warto wspomnieć tu o Kasi Paduszyńskiej (naszej debiutantki), która grając ze skręconą nogą w kostce zagrała tylko 452 to została wice mistrzynią w drużynie, a były to pierwsze w życiu zawody kręglarskie dla Kasi.

W sobotę rozgrywano MP tandemów mieszanych. Zmagania zakończyły się podwójnym triumfem tomaszowian. Joanna Pawłowska z Szymonem Koszem zdobyli kolejne złoto, a Angelika Wojtaszek z Mateuszem Kutą wywalczyli srebrny medal.

W dalszej kolejności rozgrywano MP sprintów. Nasze juniorki nie miały szczęścia, Sidło odpadła w pierwszym pojedynku po dogrywce, jak się później okazało z przyszłą mistrzynią Polski, a Pawłowska odpadła w ćwierćfinale zajmując ósmą pozycję.

W sprintach męskich Szymon Kosz i Mateusz Goździk, wspinając się po drabince eliminacyjnej doprowadzili do bratobójczej walki finałowej, z której zwycięsko wyszedł Goździk, zdobywając kolejne złoto, a Kosz cieszył się ze srebrnego medalu. Przy czym Kosz dokonał ogromnego wyczynu, bo na początek musiał stoczyć dwa bardzo trudne pojedynki z wiele wyżej rozstawionymi zawodnikami Tucholi. Oba wygrał po rzutach zwycięstwa. Dwa następne pojedynki poszły dość gładko 2:0, a później już tylko finał z Goździkiem.

W niedzielę rozegrano finały indywidualne, niestety naszym juniorkom nie udało się zdobyć miejsc medalowych. Pawłowska spadła z 1 na 7 pozycję, a Sidło utrzymała 8.

Rewelacyjnie zaś zagrał w finale Mateusz Goździk, który startując z 3 pozycji i uzyskując kolejną swoją życiówkę (589 kręgli), a w sumie z wynikiem z półfinału (571 kręgli) uzyskał 1160 pkt i dorzucił do swojego bogatego dorobku kolejny już złoty krążek. Jednak nie wszystko wyglądało tak różowo. Mateusz na trzecim torze doznał kontuzji kolana i nie wiadomo było czy dogra do końca. Jednak na czwartym torze z bólem zagrał 160. Nie ma się co dziwić, że grając życiowe zawody (kolejna życiówka + tor 160 + perspektywa grania na Pucharze Świata i Mistrzostwach Świata) trudno mu było opanować emocje i te kilka gestów za dużo można mu chyba wybaczyć.

Mateusz, jako indywidualny mistrz Polski uzyskał prawo startu w Pucharze Świata w kat. U-18 oraz w Mistrzostwach Świata w kat. U-23, które odbędą się w dniach 15-22.05.16. w Novigradzie w Chorwacji.

W klasyfikacji medalowej klubów Pilica zajęła pierwsze miejsce zdobywając 8 medali (4 złote, 4 srebrne), a w klasyfikacji medalowej województw drugie miejsce za Wielkopolskim (reprezentowanym przez 6 klubów), które łącznie zdobyło 13 medali. W klasyfikacji punktowej województw Łódzkie było drugie 58 pkt. za Wielkopolskim 152 pkt. i przed Małopolskim 24pkt.
Dalsze miejsca w Indywidualnych Mistrzostwach Polski zawodników Pilicy: 19. A. Wojtaszek, 26. Sz. Kosz, 26. K. Paduszyńska, 36. M. Kuta, 39. D.Cyniak

Cieszy nas taki dorobek medalowy i punktowy, pocieszające jest też to, że w tym składzie będziemy jeszcze mogli grać dwa lata, lecz zdajemy sobie sprawę, że ciężko będzie bronić takiego dorobku za rok.

Share this article with friends