Polski Serwis Kręglarski

Kręgle klasyczne – sport na całe życie

Artykuł

Michał wygrywa w Memoriale W. Zielińskiego i J. Krukowskiego

📁 Informacje klubowe 🕔15.grudzień 2015

W dniach 10-14 grudnia nasza młodzież uczestniczyła w ogólnopolskim Memoriale Wojciecha Zielińskiego i Jerzego Krukowskiego. W kategorii dzieci zwyciężył Michał Bonk!

zielinski2015_michali

Zawody zgromadziły na starcie 90-ciu zawodników z 9 klubów. Alfę-Vector reprezentowało ośmioro, a najliczniejszą grupę stanowili najmłodsi. Kategorię dzieci rozegrano łącznie dla dziewczynek i chłopców, a najlepiej w sumie dwóch startów wypadł Michał Bonk. Choć bardzo dobrym startem eliminacyjnym (349) Michał zapewnił sobie znaczną przewagę, emocji nie zabrakło w finale. Bardzo ładnie w obu startach zagrała Weronika Gbiorczyk z Polonii 1912 Leszno, która do ostatnich rzutów zagrażała Michałowi. Ostatecznie nasz zawodnik wygrał z przewagą 7 kręgli (656). Do finału zakwalifikował się ku naszej uciesze także Marcin Skrzypek. W elimnacjach poprawił swój rekord życiowy (297). Niestety w finale tak dobrze już nie poszło (201) i zawodnik Alfy-Vector zakończył zawody na miejscu 8. Do finałów nie udało się awansować siostrom Ryś. Sandra z wynikiem 239 kręgli uplasowała się na miejscu 11., a Marika na 15. (220).

zielinski2015_dzieci

W młodzikach po ostatnich sukcesach Kuba Cwojdziński musiał zadowolić się miejscem trzecim (484+488). Nie był to dobry start Jakuba, a tak naprawdę swoją dobrą lokatę zawdzięcza złej grze rywali. Drugie zawody w swojej karierze zawodniczej rozegrał Bartek Duda. Zawody ukończył na miejscu 15. z wynikiem 377 kręgli, lepszym od niedawno uzyskanego w MP Młodzików w Lesznie. Tu triumfował Filip Łochowicz z Polonii 1912 z wynikiem łącznym 990 kręgli.

zielinski2015_mlodzicy

Do finału w kategorii juniorek młodszych udało awansować się z trzeciej pozycji Oli Bonk (523). Niedzielny start finałowy był jednak już gorszy (493). Przeciwniczki wykorzystały to bezlitośnie i Ola musiała zadowolić się ostatecznie miejscem szóstym. Na eliminacjach swój występ w memoriale zakończyła Weronika Torka (484) plasując się na miejscu 13.

zielinski2015_juniorki_ml

W klasyfikacji klubowej zajęliśmy 4 miejsce z dorobkiem 19 punktów. Zwyciężyła Dziewiątka-Amica Wronki (45 pkt.).

WYNIKI

źródło: http://alfavector.kregle.net/