Polski Serwis Kręglarski

Kręgle klasyczne – sport na całe życie

Artykuł

Jarek Michalak Mistrzem Polski w sprincie

📁 Informacje klubowe 🕔25.kwiecień 2016

W miniony weekend na kręgielni we Wronkach odbyły się Mistrzostwa Polski sprintów i tandemów mieszanych. Nasz klub reprezentowało: pięć zawodniczek i sześciu zawodników, za to z bardzo dobrym skutkiem. W kategorii sprintów, po ekscytującym finale Mistrzem Polski został Jarek Michalak. W kategorii Kobiet (sprint) tytuł v-ce Mistrzyni Polski przypadł Marcie Duszyńskiej, a w konkurencji tandemów mieszanych srebrnym medalem mogli się również pochwalić Liwia Strzelczak i Tomek Masłowski.

mps_sprint_tm_2016_michalak

mps_sprint_tm_2016_medale

Rywalizacja we Wronkach rozpoczęła się tradycyjnie od konkurencji tandemów mieszanych. Nasz klub reprezentowały cztery pary i jeden mikst łączony Tarnowo Podg./ Leszno. Pierwszą naszą zawodniczką tworzącą mikst z Kamilem Kozłowskim ( Polonia Leszno) była Dominika Zygarłowska. Wspomniany duet przeszedł wprawdzie rundę kwalifikacyjną, wygrywając w rzutach zwycięstwa z parą w składzie: Sylwia Wirkowska i Tomasz Uschler (Dębinki Gdańsk), ale w pierwszej fazie eliminacji musieli uznać wyższość kolejnej naszej pary w składzie : Iza Torka i Leszek Torka, którzy bez problemów uporali się ze swoim konkurentami (2:0). Tym samym mieliśmy pierwszy tandem, który awansował do ćwierćfinału. W kolejnych pojedynkach Asia Filip i Dawid Strzelczak rywalizowali z parą łączoną w składzie Ewa Iwicka i Maciej Kląskała (Gdańsk/Wronki). Nasza para bez problemów uporała się z przeciwnikami wygrywając w stosunku 2:0. Pojedynek kończący fazę eliminacji to rywalizacji wewnątrzklubowa zawodników Alfy Vector. Marta Duszyńska i Jarek Bonk konkurowali z parą w składzie Liwia Strzelczak i Tomek Masłowski. W tym pojedynku lepsi okazali się Liwia i Tomek pewnie wygrywając w stosunku 2:0. W kolejnej fazie rozgrywek zarówno para Filip/Strzelczak, jak również Torka/Torka musieli uznać wyższość swoich przeciwników, którymi byli odpowiednio Kinga Konopa/ Mikołaj Konopka (Polonia Leszno), a także Ania Piotrowska/Artur Piosik (Dziewiątka-Amica Wronki). Bliżej wygranej była zdecydowanie para Filip/Strzelczak (1:1), którzy odpadli dopiero w rzutach zwycięstwa 21:28. Jedyną parą, która przeszła fazę ćwierćfinałową był mikst w składzie Liwia Strzelczak/Tomek Masłowski, którzy bez większych problemów (2:0) pokonali tandem: Lajtke/ Glapiak. Tym samym nasz mikst stanął przed szansą wywalczenia tytułu Mistrzów Polski. Niestety na ostatniej „prostej” w walce o najwyższy cel, na ich drodze stanęła para w składzie Ania Piotrowska i Artur Piosik (Dziewiątki-Amica Wronki). Trzeba przyznać ,że obie pary grały na bardzo dobrym poziomie (288:304), ale dwukrotnie lepszy okazał się tandem miejscowej Dziewiątki. Tym samym tytuł Mistrza Polski w kategorii mikst uzyskali Ania Piotrowska i Artur Piosik (Dziewiątka-Amica Wronki). Drugie i zasłużone miejsce przypadło naszemu tandemowi w składzie : Liwia Strzelczak i Tomasz Masłowski, zaś najniższy stopień podium należał do pary Polonii 1912 Leszno : Joanny Lajtke i Filipa Glapiaka, którzy w walce o trzecie miejsce otarli się o rekord Polski, kończąc ostatecznie świetnym wynikiem 317 kręgli.

mps_sprint_tm_2016_tm

W kategorii sprintów kobiet najlepszą naszą zawodniczką okazała się Marta Duszyńska, która dopiero w finale musiała uznać wyższość najlepszej zawodniczki w Polsce – Beaty Włodarczyk z Polonii Leszno. Marta na swojej drodze do zdobycia v-ce Mistrzowstwa Polski w kat. sprint pokonała kolejno : inną naszą zawodniczkę Liwie Strzelczak, Joannę Lajtke (Polonia Leszno) i po bardzo emocjonującej walce (rzutami zwycięstwa) – Darię Fajkus (Polonia Łaziska Górne). W rywalizacji wystartowała również Iza Torka, która przegrała w początkowej fazie rozgrywek z Aliną Pstrąg-Wiligała (Tucholanka), ale po bardzo zaciętym pojedynku, dopiero w rzutach zwycięstwa (39:42). Tym samym: złoty medal Mistrzostw Polski w kat. sprint Kobiet zdobyła Beata Włodarczyk (Polonia 1912 Leszno). Srebrny medal zdobyła Marta Duszyńska Alfa-Vector, zaś najniższy stopień na podium przypadł Annie Chwastyniak z Polonii 1912 Leszno.

mps_sprint_tm_2016_sprint_kob

Wśród panów najlepszym „sprinterem” okazał się nasz zawodnik – Jarosław Michalak, który swoją postawą najlepiej wytrzymał „próbę” nerwów w tej kategorii. Jednakże w samym finale, po bardzo zaciętym pojedynku (1:1) z Maciejem Kląskałą (Dziewiątki-Amica Wronki), w rzutach zwycięstwa miał po prostu więcej szczęścia, gdyż obaj Panowie nie popełnili błędów trafiając „soczyste” ulice. Przy stanie 23:22 lepszy okazał się zawodnik Alfy-Vector – Jarek Michalak, uzyskując przy tym tytuł Mistrza Polski w kategorii sprint w sezonie 2015/16. Jarek na swojej drodze zmierzył się kolejno : z Adrianem Szulcem (Polonia Leszno), Bartoszem Włodarczykiem (Polonia Leszno), Tomaszem Pajorem (Dziewiątka-Amica Wronki) i w finale, ze wspomnianym wcześniej Maciejem Kląskałą (również Dziewiątka-Amica Wronki). Warto dodać , że wszyscy zawodnicy Alfy-Vector (6 osób) przeszli pierwszą rundę kwalifikacyjną. Miejsce szóste zajął Dawid Strzelczak, który na swojej drodze pokonał : Tymoteusza Ratajczaka z Wronek, Filipa Glapiaka z Leszna, by fazie ćwierćfinałowej uznać wyższość Mikołaja Konopki z Polonii Leszno. Miejsce siódme zajął Marcin Grzesiak, który w swojej pojedynkach pokonał : Patryka Nowaka (Czarna Kula), Artura Piosika (Dziewiątka-Amica Wronki) i ostatecznie przegrał z Maciejem Kląskałą również z Dziewiątki-Amica Wronki. Pozostali nasi zawodnicy przeszli kwalifikacje, ale niestety przegrali swoje pojedynki w grach eliminacyjnych, a byli nimi : Tomek Masłowski, Jarek Bonk i Leszek Torka. Podsumowując kategorie sprintów wśród Mężczyzn: pierwsze miejsce zdobył Jarek Michalak Alfa- Vector, drugie miejsce zajął Maciej Kląskała Dziewiątka-Amica Wronki, zaś trzecie miejsce należało do Mikołaja Konopki z Polonii 1912 Leszno.

mps_sprint_tm_2016_sprint_mez

Podsumowując starty zawodników Alfy Vector na MP Sprintów i Tandemów Mieszanych należy pogratulować : Jarkowi Michalakowi za zdobycie tytułu Mistrza Polski w sprincie, Marcie Duszyńskiej , która ostatecznie zajęła drugie miejsce (również w sprincie) oraz Liwii Strzelczak i Tomkowi Masłowskiemu za v-ce Mistrzostwo Polski w tandemach Mieszanych. Tak udanych startów życzymy sobie na przyszłość.

mps_sprint_tm_2016_medalisci_alfa

WYNIKI SZCZEGÓŁOWE

GALERIA ZDJĘĆ

/MG/

źródło: http://alfavector.kregle.net/

Share this article with friends

Similar Articles