Artykuł

i po zawodach…

📁 Dettenheim 2017, Kadra Narodowa 🕔23.Maj 2017

Pierwszy mecz Polaków na Mistrzostwach Świata był dla nas kluczowy w kontekście tego, co zdziałamy w tym turnieju. Rywalem Polaków była Słowacja, która wystąpiła w bardzo mocnym składzie, złożonym głównie z zawodników Podbrezovej. Mecz w pierwszym bloku był dość wyrównany do pewnego momentu i wydawać się mogło przez dłuższą jego część, że możemy wyjść na prowadzenie 2:0. Jednak stało się inaczej, w decydującym momencie obu pojedynków Słowacy zachowali więcej zimnej krwi i to oni odnieśli zwycięstwa. Dodatkowo, najwyraźniej cała słowacka ekipa dostała „wiatru w żagle” i już do końca sromotnie punktowała naszych graczy.

Niestety w naszej drużynie nikomu nie udało się osiągnąć granicy 600 kręgli, co dobitnie świadczy o tym, że ten mecz Polakom się całkowicie nie udał. Najbliżej progu wyniku z szóstką na czele był Arkadiusz Stachecki – 599. Reszcie zabrakło już więcej.

Po przegranej 0:8 naszym pozostają dwa mecze. Drugi mecz mieliśmy rozegrać z Czarnogórą, która na turniej nie przyjechała. Z tego powodu we wtorek gramy z drużyną, złożoną z niemieckich zawodników. Musimy w tym meczu „towarzyskim” zagrać jednak uważnie – bo przykładowo takim zespół w konfrontacji z Serbami zagrał wynik łączny wyższy od tego co osiągnęli Polacy. Na koniec nasi gracze spotkają się z aktualnymi Mistrzami Świata – spodziewać się można srogiej lekcji, więc należy trzymać kciuki by nasi zagrali godnie i na pożegnanie postarali się o przyzwoity wynik łączny.

Naszym zdaniem Federacja Światowa powinna jednak rozważyć fakt, że z turnieju wycofują się różne kraje. Nie ma co kryć, że udział w turnieju jest drogi a formuła rozgrywania tego turnieju mogłaby być atrakcyjniejsza, bez angażowania wszystkich krajów do tak długiego pobytu na turnieju.

Udostępnij artykułu swoim znajomym

Podobne artykuły

Zmiana trenerska Kadry Narodowej Seniorów

Zmiana trenerska Kadry Narodowej Seniorów

Zarząd SKK Polskiego Związku Kręglarskiego informuje o zmianie na stanowisku Trenera Kadry Narodowej Seniorów. W miejsce Jacka Klabińskiego, którego odwołano

Więcej informacji
Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły | Akceptuj